Ergin Ataman: Sakatlıkların Etkisini Hissediyoruz

Basketbol Süper Ligi‘nin 4. haftasında evinde Bahçeşehir Koleji‘ni 89-66’lık skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman maçla ilgili olarak, ”Euroleague’de çift maç haftasından sonra lig maçları önemli. Maçın ilk yarısında iyi oynadık, topu iyi çevirdik, savunmayı iyi yaptık. Üçüncü çeyrekte yine hatalar yaptık, top kayıpları yaptık. Sonuçta farklı bir galibiyet elde ettik.” dedi.

Sakatlıkların etkisinden bahseden başarılı koç, ”Sakat oyuncularımız var. İstediğimiz tempoyu maçın içinde zaman zaman bulamıyoruz. Top kayıpları yaparak savunmada kolay sayı şansı veriyoruz. Ama dediğim gibi çok sakat oyuncumuz var bu da oynayan oyunculara çok fazla yük bindiriyor. Doğru bir yola gireceğimize eminim.” ifadelerini kullandı.

Asvel maçı hakkında da konuşan Ataman, ”Euroleague bu sezon çok değişik sonuçlara sahne oluyor. Biz de iyi başlangıç yapamadık. Bizim gibi şampiyonluk adayı birçok takım da bizle aynı durumda. İleriye umutla bakıyoruz, sakatlarımız takıma katıldıktan sonra şampiyonluğun en önemli adayı olacağız. Ama maç kaybetmeden yola devam etmemiz gerekiyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.