Ergin Ataman: Son Çeyrekte Oynamayı Bıraktık

Turkish Airlines Euroleague‘in 20. haftasında evinde konuk ettiği Bayern Münih‘e 89-81 mağlup olan Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra yayınca kuruluşa, ”Biz, oynamayı bıraktık. Onlar ise üçlükleri sayıya çevirdiler ve kazandılar. Son çeyrekte oynamayı bıraktık. Hak ettiler, Bayern’i tebrik ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Tecrübeli koç, kulübün resmi sitesinde ise şu ifadeleri kullandı:

”Bizim için çok zor bir mağlubiyetti, yirmi beş dakika mükemmel oynadıktan sonra oyunun kalan bölümünde durduk. Bu mağlubiyeti açıklayacak bir bahane yok, yorum yapmak çok zor. Üçüncü çeyreğin ortasından sonra oyun değişti, rotasyonlara girdik, oyuncu değiştirdik. Fakat hücumda kaçırdığımız şutlardan sonra savunma yapmayı unuttuk.”

”Bayern Münih’te Othello Hunter ve Augustine Rubit çok önemli şutlar soktular. Panik yaptık ve kaybettik. Bizim için önemli istatistiklerden biri de rakibimizin on hücum ribaundu aldığı maçta bizim sadece iki hücum ribaundu almamızdı. Neredeyse attığımız her şutu sokacağımıza inandık ve ribaundları zorlamadık, bu da mental bir problemdi. Bizim gibi güçlü takımlar birkaç sayı öndeyken maç kaybediyorsa hata tamamen coach’a aittir.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir