Ergin Ataman: Sonuçta 96 Attık 150 Sayı Atacak Halimiz Yok

Basketbol Süper Ligi‘nin 15. haftasında evinde konuk ettiği Yukatel Merkezefendi‘yi 96-77 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşun, ”Zorlu bir karşılaşma oldu.” cümlesine cevapla başlayan Ataman, şunları söyledi:

”Bu sonuçta bir lig maçı. Ben zorlu olduğunu düşünmüyorum, 96 attık, 150 sayı atacak halimiz yok. İki tane en önemli oyuncumuzu dinlendirdik bugün, Micic ve Clyburn.”

”Bugün maç içinde ciddi anlamda rotasyon yaptık. Özellikle genç oyuncularımızdan, Furkan Haltalı’dan ciddi katkı aldık. Bu çok ümit verici. Bugün 20 dakikada 10 sayı, 6 ribauntla oynadı. Buğrahan, ikinci devrede kıpırdandı, Egehan iyi mücadele etti. Zizic’i iyi kullandık maç boyunca.”

”Sonuçta bu takım Fenerbahçe’yi, Galatasaray’ı, Türk Telekom’u, ligin üstünde olan, bizim üstümüzde olan 2 takımı yenen bir takım. Onun için ben zorlandığımızı düşünmüyorum. Merkezefendi, kendi oyununu oynamaya çalıştı ama biz maçın geneline hakimdik.”

”Larkin’in performansı da umut verici. Her geçen gün daha iyiye gidiyor. Sadece hücumda değil, savunmada da ilk devrede 5 top kapmıştı. Bizim için son derece pozitif bir lig maçı oldu.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir