Ergin Ataman: Transfer Yapmaya Devam Edebiliriz

Basketbol Süper Ligi‘nin 13. haftasında evinde konuk ettiği Gaziantep Basketbol‘u 77-73 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Normal, bu tip takımlar özellikle yabancı oyuncularıyla çok etkili oluyorlar. Bugün de Conner Frankamp müthiş oynadı. Keza oyun kurucuları da triple-double yaptı.”

”Biz tabii yorgunuz. Maccabi maçından sonra henüz dün İstanbul’a geldik. Maçın içinde gelgitler olabiliyor. Önemli olan bu tip lig maçlarını kazanmak. Avrupa maçları oynayan takımlar zaman zaman sürpriz mağlubiyetler alabiliyorlar.”

”Bizim için iyi bir yıl geçti. Avrupa basketbol tarihinde üst üste 2 şampiyonluk yaşayan 3. takım olduk. Geçmiş hiçbir zaman unutulmaz. Ama bundan da tatmin olup ilerki hedefleri boşvermiş değiliz.”

”2023’te bir ilki gerçekleştirip üst üste 3. kez şampiyon olmak istiyoruz. Ama bu kolay değil. Herkese çok kolay geliyor böyle şeyler, sanki çok kolay kazanılmış gibi…”

”Bu, çok doğal aslında. NBA’de de böyle takaslar oluyor. Larkin döndükten sonra Ömercan’ı oynatamayacağımızı gördük. Onun daha fazla oynaması için bu kararı aldık. Egemen’i büyük umutlarla almıştık ama biraz takımın dışında kaldı. Furkan daha genç bir oyuncu, onun için böyle bir şey yaptık.”

”Dediğim gibi bu tip takaslar olabilir. Önümüzdeki günlerde de devam edebilir. Biz, en iyisini vermeye çalışıyoruz. Euroleague’de çok güçlü takımlar var, hepsine saygı duyuyoruz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir