Erkin Şenel; Yaşadığı Değişim Olumlu Yansıdı!

Türkiye Basketbol Ligi‘nde bu sezon Konyaspor forması altında izlediğimiz 1999 doğumlu Erkin Şenel kariyeri açısından önemli bir viraja girmişti.

Bandırma altyapısında yetişen oyuncular arasında yer alan Erkin Şenel, belki de en zorlu süreçlerle başa çıkmak zorunda kalan gençlerin başında geldi. Mental anlamda güçlü kalmayı başardı, verilen hiçbir rolü yadırgamadı ve günün sonunda yoluna emin adımlarla devam etmesini bildi.

– Zor bir süreç

Erkin, aslında jenerasyonunun en saf şutörleri arasında geliyor. Onu, geçmişten bugüne yakından takip eden herkes, şut mekaniğinin ne denli kusursuz hale gelebildiğini de biliyor. Ancak günümüz dünyasında ‘fırsat eşitliği’ kavramı sadece kağıt üzerinde kaldığı için Erkin’i de zor bir süreç bekliyordu.

– Kırılma sezonu

Konyaspor kariyeri Erkin için belki de kırılma sezonlarından biri olacaktı. Olumlu ya da olumsuz anlamda. Bir şeyleri ispat etmesi gerekirken, bunu sadece şutuyla değil, oyunun diğer yanlarına verdiği katkıyla da yapması gerekiyordu. Açıkçası sezon başından bu yana gösterdiği performansla bunu da başardı.

– Değişim yaşadı

Şutu bu kadar ön planda olan guardlar için topun eline değmediği anlarda kendini sıcak tutmak zordur. Farklı rolleri ‘yadırgamadan’ yerine getirmek daha zordur. Erkin, artık topun eline değmediği anlarda da oyuna katkı yapabileceğini, kendini her an sıcak tutabileceğini ve yeri geldiğinde tam bir görev adamı olabileceğini, hem gördü hem gösterdi.

– Hedef bir sonraki seviye

Bu sezon maç başına 20.3 dakika süre alan genç oyuncu, 8.3 saayı-1.8 asist-3.9 ribaunt-1.1 top çalma ortalaması yakaladı. Ancak onun oyununu sadece istatistiklerle açıklamak haksızlık olur. Erkin’i izlediğinizde yaşadığı değişimi, sahadaki güvenli duruşunu ve hiç kaybetmediğini hırsını net bir şekilde görebiliyorsunuz. Bir sonraki adımının daha güveli olacağından kuşkumuz yok.

Kemal Erdem
[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir