Euroleague Yolunda Potansiyel Adaylar: İsmet Akpınar!

Lig takviminde artık son viraja girilirken önümüzdeki sezon Euroleague‘de boy göstermeye aday oyuncular için hazırladığımız listenin ilk bölümünde İsmet Akpınar var.

Basketbol Süper Ligi’nde Bahçeşehir Koleji forması giyen İsmet Akpınar bu sezon takımının en istikrarlı oyuncuları arasında yer alıyor.

Her iki guard pozisyonunda da oynayabilen 1995 doğumlu oyuncu, özellikle son maçlarda gösterdiği performansla göz doldururken, Euroleague’de mücadele eden bazı takımların da dikkatini çekmeye devam ediyor.

Fenerbahçe Beko’nun da radarında olduğu iddia edilen İsmet Akpınar, son 3 maçta 14-24 üç sayı isabetiyle oynadı.

– Son 3 maçta 20’nin üzerine çıktı

Ormanspor karşısında 32 sayıyla kariyer rekorunu kıran İsmet Akpınar, Fethiye’ye 15 ve Beşiktaş potasına da 20 sayı bırakmıştı. Son 3 maçta 22.3 sayı ortalama yakalayan başarılı oyuncu, sezon genelinde de takımına verdiği istikrarlı katkıyla dikkatleri üzerine çekti.

– Sezon genelinde çift haneleri gördü

Sezon genelinde 27 maçta 10.4 sayı-2.5 asist-1.5 ribaunt ortalamarıyla çift haneleri gören İsmet Akpınar, Eurocup’ta da 9 maç sonunda 10.8 sayı-2.1 asist-1.1 ribaunt ortalama yakalamıştı.

– Dış şut tehdidi yüksek

Bu sezon üç sayı çizgisinden %42 (49-118) isabet oranı yakalayan İsmet Akpınar, neredeyse denediği her 2 şuttan birini isabete çeviriyor. Değişen basketbol düzeninde, özellikle dış şutu bu derece istikrarlı guardların varlığı daha değerli hale gelirken, İsmet’in de bunun meyvelerini alması normal karşılanıyor.

– Savunması ortalamanın üzerinde

Genelde şutuyla öne çıkan guardların zaman zaman savunma zafiyeti yaşadığı bilinirken, altyapısını Almanya’da alan İsmet Akpınar bunun tam aksine savunması ve hırsıyla da dikkat çekiyor.

Kemal Erdem
[email protected]

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir