Fenerbahçe Beko Pınar Cup’a Galibiyetle Başladı

Pınar Cup 2022‘nin açılış maçında Fenerbahçe Beko ev sahibi Pınar Karşıyaka‘yı 98-87 mağlup etti.

Fenerbahçe, yeni koçu Dimitris Itoudis yönetimindeki ilk hazırlık maçına çıkarken, Pınar Cup’a ev sahibi karşısında galibiyetle başladı.

Fenerbahçe Beko’da tedavi süreci devam eden Nemanja Bjelica’yla birlikte, bireysel çalışmalara başlamasına rağmen takım idmanlarına henüz dahil olmayan Tonye Jekiri ve Tarık Biberovic, İzmir’e götürülmedi. Samet Geyik de hastalığı nedeniyle İzmir kafilesinde yer almadı.

Metecan Birsen’in aktif performansıyla maça iyi başlayan taraf Fenerbahçe olurken, fark bir ara çift hanelere kadar çıktı. Karşıyaka, Errick McCollum ve Angel Delgado’yla aradığı enerjiyi bulurken, farkı da eritmeyi başardı. Sarı-lacivertliler, soyunma odasına 42-38’le önde gitti.

Soyunma odasından iyi dönen Fenerbahçe, özellikle Scottie Wilbekin’in üst üste üçlükleriyle farkı yeniden çift hanelere çıkardı ve kontrolü tekrar eline aldı. Sarı-lacivertli ekip, final periyoduna da 72-65’le girdi. Son çeyreğe iyi giren bu kez Pınar Karşıyaka olurken, ilk 2 dakika geride kalırken 74-71’le fark 3’e kadar indi.

Son 5 dakikalık bölüme girilirken fark 2’ye inerken, ardından gelen Carsen Edwards’ın üçlüğü Fenerbahçe’ye nefes aldırdı. Son dakikalara girilirken kontrolü yeniden eline alan Fenerbahçe, maç boyunca skorda üstünlüğü bırakmadı ve hazırlık turnuvasına galibiyetle başladı.

Pınar Karşıyaka’da Errick McCollum 23, Angel Delgado 18, Jaylon Brown 17, Kenan Sipahi 11, Berkan Durmaz 7, Skyler Flatten 6, Vittorio Brown 3 ve Thomas Akyazılı 2 sayı yaptı.

Fenerbahçe Beko’da Carsen Edwards 20, Scottie Wilbekin 19, Johnathan Motley 16, Devin Booker 10, Metecan Birsen 8, Nick Calathes 7, Dyshawn Pierre 7, Şehmus Hazer 5, Marko Guduric 4 ve Nigel Hayes-Davis 2 sayı yaptı.

1. Periyot: 18-25
2. Periyot: 20-17
3. Periyot: 27-30
4. Periyot: 22-26

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir