Fenerbahçe Beko Pire’de Final Four İçin Sahaya Çıkıyor

Turkish Airlines Euroleague playoff çeyrek final serisi beşinci ve son maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko yarın Olympiakos‘a konuk oluyor.

9 Mayıs Salı günü 21.30’da Barış ve Dostluk Spor Salonu’nda oynanacak mücadele S Sport tarafından canlı yayınlanacak.

Karşılaşmayı Juan Carlos Garcia (İspanya), Tomislav Hordov (Hırvatistan), Milan Nedovic (Slovenya) hakem üçlüsü yönetecek.

Fenerbahçe Beko’da Devin Booker sakatlığı nedeniyle bu maçta forma giyemeyecek.

Dimitris Itoudis, ”Seride son karşılaşmaya çıkıyoruz. Zor olacağının bilincindeyiz. Olympiakos saha avantajına sahip ve favori olan taraf. Ama takım olarak bir planımızın olduğunu kanıtladık. Kazanmak ve bunun için sonuna dek savaşmak istiyoruz. Elbette Olympiakos’un çok iyi bir takım olduğunu ve özellikle evlerinde etkili olduklarının bilincindeyiz. Orada kazanmak gerçekten zor. Ancak dediğim gibi, gerçekten çok istekli ve kararlıyız.” dedi.

Kaptan Melih Mahmutoğlu ise, ”Playoff’ta son maça çıkıyoruz. İyi bir rakibe karşı bu ana dek çok çekişmeli ve güzel bir seri oynadık. Onlar normal sezonu lider bitirmişti, biz de sekizinci sıradan daha yukarılarda olmamız gerektiğini biliyorduk. İki takımın da gücüne ve kalitesine yakışan maçlar oldu. Şimdi ilk dört maçı unutmamız gerekiyor. Bu, bir final karşılaşması olacak. Savunma sertliğimizi korumak ve hücumda da iyi bir performans ortaya koymak istiyoruz. Taraftarlarımız bizi üçüncü ve dördüncü maçlarda muhteşem bir şekilde destekledi. Şimdi yanımızda olamayacaklar ancak desteklerini hissedeceğiz. Bu karşılaşmanın gerektirdiği seviyede mücadele edecek ve hedefimize ulaşmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir