Fenerbahçe Beko ve Partizan Tarihe Geçebilir

Turkish Airlines Euroleague çeyrek final heyecanında Fenerbahçe Beko ve Partizan aynı zamanda tarihi bir başaranın peşinde.

Uzun yıllar birlikte çalışan Zeljko Obradovic ve Dimitris Itoudis ikilisi, önlerindeki 5. maçı kazanması halinde bir ilke imza atacaklar.

Dimitris Itoudis yönetimindeki temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Olympiakos karşısında seride durumu 2-2’ye getirirken, umutlarını son maça taşımıştı. Zeljko Obradovic’in Partizan’ı ise Real Madrid eşleşmesinde deplasmandaki 2 maçı almış ve evinde ise kaybetmişti.

Euroleague tarihinde 5. maça kalan hiçbir seride deplasman ekibi kazanamadı. Fenerbahçe Beko ya da Partizan’dan biri bunu başarabilirse Final Four’a kalmanın yanı sıra tarihe de geçmiş olacaklar. Şimdiye kadar oynanan 15 maçın tamamında ev sahibi takım galip geldi.

Öte yandan Real Madrid eğer galip gelen taraf olursa, 2-0’dan dönüp Final Four’a kalan ilk takım olacak. Bugüne kadar toplam 29 seride 2-0’lık avantaj yakalandı. Hepsinde de bu avantajı elde eden takım Final Four’a kaldı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir