Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes Makası Açmaya Başladı

Basketbol Süper Ligi‘nin ilk 9 haftası geride kalırken Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes bu bölümü fire vermeden geçti.

Lider Fenerbahçe Beko 9’da 9 ve takipçisi Anadolu Efes 8’de 8 yaparken, üçüncü sıradaki Türk Telekom ise 6 galibiyet, 3 mağlubiyet aldı.

– En çok sayı atan Anadolu Efes

Bir maçı eksik Anadolu Efes, 8’de 8 yaparken rakip potaya toplamda 722 sayı yolladı ve 90.2 ortalama yakaladı. Ergin Ataman’ın öğrencileri, maç başına 72.5 sayı yiyor.

BSL’de 9’da 9 yapan Igor Kokoskov yönetimindeki Fenerbahçe Beko, geride kalan 9 haftada rakip potaya toplam 805 sayı yollarken, 89.4 ortalamayla oynadı. Fenerbahçe, potasında maç başına 74.2 sayıya izin veriyor.

Burak Gören yönetimindeki Türk Telekom ise 9 maçlık periyotta 88.5 sayı ortalaması yakaladı. Ankara temsilcisi, potasında 84.1 sayı gördü.

Savunma anlamında sıkıntı yaşayan takımların başında gelen OGM Ormanspor, geride kalan 9 haftalık periyotta potasında ortalama 91.3 sayı gördü.

– Fenerbahçe Beko 3 kez 100 barajını geçti

Sezonun açılış maçında Ormanspor’u 105-72 mağlup eden Fenerbahçe, 3. haftada Lokman Hekim Fethiye’yi 113-74 ve 6. hafta da ise Tofaş’ı 104-103 mağlup ederek 9 maçın 3’ünde 100 sayının üzerine çıktı.

Anadolu Efes, Darüşşafaka Tekfen, Aliağa Petkim, Frutti Extra Bursaspor, Türk Telekom ve Bahçeşehir Koleji de birer kez 100 ve üzeri sayı attı.

– Beşiktaş, Fethiye ve Büyükçekmece’nin deplasman galibiyeti yok

Ligde mücadele eden 16 takımın tamamı iç sahada maç kazanırken, Beşiktaş ve Büyükçekmece deplasmanda çıktıkları 4, Lokman Hekim Fethiye ise 3 maçı da kaybetti.

Fenerbahçe Beko içeride 5’te 5 ve dışarıda 4’te 4 yaparken, Anadolu Efes de hem içeride hem dışarıda 4’te 4 yaptı.

– Dört takım koç değişimi yaşadı

Ligin henüz 9 haftalık bölümünde 4 takım koç değişimi yaşadı.

Orhun Ene, Tofaş’taki görevinden istifa ederken, Beşiktaş tecrübeli koçu Burak Bıyıktay’la, Galatasaray ise Ertuğrul Erdoğan’la yollarını ayırdı.

Son olarak Frutti Extra Bursaspor ise Tutku Açık’la yolların ayrıldığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir