Fenerbahçe Beko Yeni Sezona Çok Farklı Başladı

Basketbol Süper Ligi‘nde ilk haftanın açılış maçında Fenerbahçe Beko evinde konuk ettiği OGM Ormanspor karşısında 105-72’lik skorla kazandı.

Hücumda maça biraz tutuk başlayan Fenerbahçe, ilk dakikalarda oyunun kontrolünü eline almakta zorlanırken, Ormanspor ise bu bölümde skorda kalmayı başardı. Nando De Colo, ev sahibi ekipte yine en güvenilir opsiyon olarak öne çıktı.

Lorenzo Brown’un hücumda sorumluluk almasıyla birlikte sarı-lacivertliler farklı bir kimliğe büründü. Ormanspor’da bu bölümde Kadir Bayram takımını ayakta tutmak istese de, Fenerbahçe dakikalar ilerledikçe ritmini iyiden iyiye yakalamaya başladı ve fark da bununla orantılı açıldı.

Soyunma odasına 52-31’lik avantajla giden Fenerbahçe’de Lorenzo Brown 13 ve Nando De Colo da 17 sayı yaptı. Ormanspor’da günün etkili ismi Kadir Bayram 10 sayıyla oynadı.

Üçüncü çeyreğe yine Brown ve De Colo’nun performansıyla iyi başlayan Fenerbahçe, rakibinin yaklaşmasına izin vermedi ve genç oyuncusu Tarık Biberovic’in de katkısıyla son çeyreğe 77-50’lik avantajla girdi.

Son çeyrekte Tarık Biberovic’in yanı sıra Kenan Sipahi’nin de devreye girmesiyle sarı-lacivertliler farkı daha da açtı ve rahat bir galibiyet aldı.

Fenerbahçe‘de Nando De Colo 22 sayı-3 asist, Lorenzo Brown 19 sayı-3 asist, Danilo Barthel 10 sayı-2 ribaunt, Ali Muhammed 7 sayı-3 asist, Tarık Biberovic 10 sayı-2 asist, Melih Mahmutoğlu 18 sayı ve Kenan Sipahi 4 sayı-5 asist yaptı.

Ormanspor‘da Elmedin Kikanovic 12 sayıyla oynarken, Stanton Kidd 10 sayı-4 ribaunt, Jamelle Hagins 12 sayı-8 ribaunt, Kadir Bayram 17 sayı-2 asist ve Cevher Özer 2 sayı-4 ribaunt yaptı.

  1. Periyot: 20-15
  2. Periyot: 32-16
  3. Periyot: 25-19
  4. Periyot: 28-22

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir