Fenerbahçe Beko’da Koç Adayları Belirginleşiyor

Turkish Airlines Euroleague‘deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko‘da Igor Kokoskov‘un ayrılığı sonrası koç adayları yavaş yavaş öne çıkmaya başladı.

Kulüp kaynaklarına göre, Erdem Can’ın koçluk için en güçlü aday olduğu belirtiliyor.

– Sırp ekolü devam edebilir

Sırp basınından Republika’nın haberine göre, Fenerbahçe’de Kokoskov’un yerine geçecek isim konusunda çalışmalar başlarken, Svetislav Pesic’in de ismi gündeme gelmiş durumda. Hatta iddiaya göre Pesic’in Fenerbahçe’nin başına geçmeye yakın olduğu ifade ediliyor.

Zeljko Obradovic sonrası Igor Kokoskov’u takımın başına getiren Fenerbahçe’de ayrılık sonrası için de Sırp başantrenörlerin isimleri öne çıkıyor. Fenerbahçe’nin Stetislav Pesic’in yanı sıra Sasa Djordjevic ve Sasa Obradovic’le de ilgilendiği aktarılmakta.

Pesic gibi ismi öne çıkan adaylardan Sasa Djordjevic, son olarak çalıştırdığı İtalyan ekibi Virtus Bologna’daki görevinden sezonun bitmesiyle birlikte ayrılmıştı.

– Sacchetti ihtimali

Fenerbahçe’nin yeni koç adayları arasında İtalyan başantrenör Meo Sacchetti’nin de ismi geçmekte. İtalya Milli Takımı’yla oldukça başarılı bir dönem geçiren 67 yaşındaki koç, Fenerbahçe Beko’nun yeni transferi Achille Polonara’yla da milli takımda çalışmakta. Ayrıca Fenerbahçe’nin İtalyan genel menajeri Maurizio Gherardini’nin de Sacchetti’yle arasının iyi olması iddiaları güçlendirmekte.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir