Fenerbahçe Beko’da Revizyon Başlıyor

Önümüzdeki sezonun kadro çalışmalarına hız veren Fenerbahçe Beko‘da yerli ve yabancı rotasyonunda büyük değişim kapıda.

Fenerbahçe, transfer çalışmalarına geçtiğimiz haftalarda başlarken, listesindeki birçok isimle imza aşamasına geldi.

– Barthel ve Ulanovas’tan çıkılıyor

Fenerbahçe’de bu sezon istenilen verimi bir türlü veremeyen Danilo Barthel ve Edgaras Ulanovas’la karşılıklı olarak anlaşılarak yollar ayrılıyor. Lorenzo Brown, Jarell Eddie ve Alex Perez de önümüzdeki sezon kadroda olmayacak isimler.

– Dört yabancı çekirdeği oluşturacak

Nando De Colo ve Dyshawn Pierre’le yeni kontrat konusunda anlaşma sağlayan Fenerbahçe’de Jan Vesely ve Marko Guduric’in de kontratları devam ediyor.

– Yeni yabancılar geliyor

Oyun kurucu arayışlarına devam eden Fenerbahçe, Baskonia’dan Achille Polonara ve Khimki’den de Devin Booker’la da büyük ölçüde anlaşma sağladı. Geçtiğimiz sezonu Bursaspor’da tamamlayan Marial Shayok ise yedekte tutuluyor. Gaziantep forması giyen Mam Jaiteh de uzun rotasyonu için alternatiflerden biri konumunda.

– Yerli rotasyonu bilmecesi

Beşiktaş’tan Şehmus Hazer için son teklifini yapan Fenerbahçe, transfer için cevap bekliyor. Bahçeşehir’den İsmet Akpınar konusunda prensip olarak anlaşma sağlayan sarı-lacivertliler, Metecan Birsen için bastırırken, Berkan Durmaz’ı da alternatif olarak tutuyor.

– Kritik haftaya giriliyor

Fenerbahçe’nin yarından itibaren transfer görüşmelerinde son sözlerini söylemesi beklenirken, haziran sonuna kadar kadrosunu tamamlayacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir