Fenerbahçe Beko’dan Almanya’da Harika Başlangıç

Turkish Airlines Euroleague‘de ilk hafta heyecanı başlarken temsilcimiz Fenerbahçe Beko deplasmanda konuk olduğu Almanya‘nın Bayern Münih takımı karşısında 74-62’lik skorla kazandı.

Euroleague’in açılış haftasında Fenerbahçe sezona harika bir başlangıç yaptı.

Özellikle Nick Calathes’in etkili performansıyla maça iyi başlayan Fenerbahçe, ilk bölümde kontrolü tamamen eline aldı ve oyunu domine etmeye başladı. Çeyreğin sonuna doğru toparlanan Bayern, oyunda dengeyi yakaladı ve temsilcimiz bu bölümü 19-21’le geçti.

İkinci çeyreğe de iyi başlangıç yapan temsilcimiz, ilk dakikalarla birlikte farkı çift hanelere çıkardı. Fenerbahçe, bu bölümde süre alan hemen hemen her oyuncusundan katkı almayı başardı. Temsilcimiz, soyunma odasına da 34-40 önde gitti.

Üçüncü çeyreğe top kayıplarıyla başlayan Bayern, hücumda organize olmakta zorlanırken, bu bölümde Fenerbahçe kontrolü elinde tuttu. Bu çeyrekte savunmada harika bir performans ortaya koyan temsilcimiz, final periyoduna da 46-59’la girdi.

Son çeyreğe de hızlı giren Fenerbahçe, henüz 1 dakika dolmadan farkı 17’ye çıkardı. Maçın genelinde hem savunmada hem hücumda harika bir performans ortaya koyan Fenerbahçe, sezona istediği başlangıcı yaptı ve Bayern Münih karşısında zafere uzandı.

Bayern Münih’te Othello Hunter 18 sayı-8 ribaunt, Nick Weiler-Babb 12 sayı-5 asist, Corey Walden 6 sayı-2 ribaunt, Cassius Winston 6 sayı-2 asist ve Andreas Obst 10 sayı yaptı.

Fenerbahçe Beko’da Tonye Jekiri 15 sayı-6 ribaunt, Dyshawn Pierre 10 sayı-4 asist, Nick Calathes 12 sayı-5 asist, Nigel Hayes 11 sayı-3 ribaunt, Marko Guduric 6 sayı-4 asist, Carsen Edwards 4 sayı-1 asist, Johnathan Motley 8 sayı-7 ribaunt, Devin Booker 2 sayı-2 ribaunt ve Scottie Wilbekin 6 sayıyla maçı tamamladı.

1. Periyot: 19-21
2. Periyot: 15-19
3. Periyot: 12-19
4. Periyot: 16-15

About The Author

2 thoughts on “Fenerbahçe Beko’dan Almanya’da Harika Başlangıç

  1. Şimdi bu FB Türk takımı mi oluyor, 9 tane yabancı ve bütün sayılar onlardan,hadi geçin canım

    1. formada türk bayrağı olduktan sonra önemi var mı alman takımında kaç alman vardı veya ispanyol italyan takımlarında kaç vatandaşları oynuyor bunlara artık takılma nba bazı takımlarında bile yabancı sayısı daha çok tuttuğun takım iyi oynadıktan sonra gerisi tefferuat artık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir