Fenerbahçe Euroleague’de Marko Guduric’le 8’de 8 Yaptı

Turkish Airlines Euroleague‘de son 8 maçını kazanarak fırtına gibi esen Fenerbahçe Beko‘da bu çıkışın önemli parçalarından biri olan Marko Guduric haklı olarak bütün övgüleri üzerine alıyor.

Fenerbahçe, Guduric transferi sonrası Euroleague’de çıktığı 8 maçın tamamını kazandı.

– Gelirken fedekarlık yaptı

NBA’den ayrılma kararı almasıyla birlikte Euroleague’de birçok takımın radarına giren Guduric, kendisine yapılan diğer tekliflere göre daha düşük bir kontrata Fenerbahçe’ye gelmeyi kabul etti. Sırp oyuncu, geçmişten gelen gönül bağının yanı sıra sorumluluk almak için de oldukça istekli bir görüntü verdi.

– Büyük esneklik sağladı

Geldiği günden bu yana Fenerbahçe’nin hücum gücünü yukarı çeken Guduric, Zeljko Obradovic döneminden gelen kazanma kültürünü de adeta takıma aşıladı. Igor Kokoskov’un hücumdaki elini rahatlayan Sırp yıldız, özellikle Lorenzo Brown’un daha verimli hale gelmesini de sağladı.

– Oyuna olan tutkusu üst seviyede

İdmanlardaki çalışkanlığıyla da dikkatleri üzerine çeken Guduric, bireysel olarak da yaptığı ekstra çalışmaların meyvesini hem alıyor hem de aldırıyor. Sarı-lacivertli takımın adeta saha içindeki gizli lideri olan Guduric, ikinci Fenerbahçe döneminde taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı.

– Beş maçta çift hanelere çıktı

Guduric, Fenerbahçe formasıyla Euroleague’de çıktığı 8 maçın 5’inde çift haneleri gördü. Yıldız oyuncu, Asvel’e karşı 16, Kızılyıldız’a 11, Panathinaikos’a 18, Maccabi’ye 11 ve son olarak Khimki’ye de 14 sayıyla oynadı. Sırp yıldız, 8 maçta 11.4 sayı-3.4 asist-3.8 ribaunt ortalama yakaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir