Igor Kokoskov: Düştüğümüz Yerden Hep Beraber Kalkıyoruz

Turkish Airlines Euroleague‘in çift maç haftasında Khimki Moskova’yı 107-76’lık skorla geçerek 2’de 2 yapan Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov, Jan Vesely ve Dyshawn Pierre açıklamalarda bulundu.

Kokoskov, ”Bana göre ikinci yarının başında maçı çözdük. Çok odaklanmıştık. Konsantrasyonumuzu hiçbir şekilde kaybetmedik, işi kendimiz kolaylaştırdık. Enerjimizi hiç düşürmedik. Kağıt üzerinde aslında hiç kolay bir maç değildi. Çok fazla üçlük deneyen ve o şutlar girdiğinde tehlikeli olan bir takım Khimki. Oyun planımız tam da istediğimiz gitti. Son 1 ayda hiçbir şeyi değiştirmedim. Biraz daha savaşıyoruz ve takım bir arada. Berbaer oynamaktan ve hareket etmekten keyif alan bir takımız. Bu biraz önemli. Çıkış yollarını beraber buluyoruz. Düştüğümüz zaman beraber kalkıyoruz ve beraber kazanıyoruz, savaşıyoruz. Sezon çok uzun ve devamını da getirmeliyiz.” dedi.

Vesely, maçtan sonra yaptığı açıklamalada, ”Dar bir rotasyonları olsa da tecrübeli ve iyi oyuncuları olan bir takıma karşı oynadık. Maçın genelinde oyun planımızdan hiç kopmadık. 40 dakika boyunca planımızı sürdürdük. İyi basketbol oynamaya çalışıyoruz ve bu bizim için değerli. Oyunun devamında bir şekilde çıkış yolu buluyoruz ve kazanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Pierre ise açıklamasında, ”Maçın tamamını çok iyi oynadık. Koçun planından hiçbir şekilde ayrılmadık ve kazandık. Çok iyi savunma yaptık. Üst üste üçlükler bulduk ve çok iyi savaştık. Sonrası zaten geldi” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir