Fenerbahçe Fırtına Gibi Başladı Karşıyaka Durduramadı

Basketbol Süper Ligi‘nin 10. haftasında lider Fenerbahçe Beko evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka‘yı 91-69’luk skorla mağlup etti.

Fenerbahçe Beko bu sonuçla 9-1’lik dereceyle liderliğini sürdürürken, Pınar Karşıyaka ise 7-3’e geriledi.

Son haftalarda Euroleague’de istediği sonuçları alamayan Fenerbahçe, BSL’de dominant performansına devam ederken, en yakın takipçilerinden Pınar Karşıyaka karşısında da üstün bir oyun ortaya koydu.

Maça fırtına gibi başlayan Fenerbahçe, güçlü rakibi karşısında beklemediği şekilde farkı ilk bölümde çift hanelere çıkardı ve rahat bir nefes aldı. İkinci çeyrekte kontrolü tamamen elinde tutan sarı-lacivertliler, soyunma odasına 48-30’luk avantajla gitti. Özellikle Devin Booker’ın durdurulamaz performansı Fenerbahçe’nin öne çıkmasında önemli etken oldu.

Soyunma odasından da iyi dönen Fenerbahçe, ilk dakikalarla birlikte farkı 20’nin üzerine çıkardı. Pınar Karşıyaka, maç boyunca olduğu gibi bu çeyrekte de rakibine hiçbir şekilde cevap veremedi ve final periyoduna da 71-49 geride girdi. Son çeyrekte kontrolü elinde tutmaya devam eden sarı-lacivertliler, beklediğinden çok daha rahat bir maç çıkardı ve liderliğini devam ettirdi.

Fenerbahçe‘de Devin Booker 17 sayı-2 asist, Achille Polonara 15 sayı-8 ribaunt, Melih Mahmutoğlu 12 sayı-1 asist, Şehmus Hazer 15 sayı-5 ribaunt, İsmet Akpınar 5 sayı-1 asist ve Metecan Birsen 8 sayı-7 ribaunt yaptı.

Pınar Karşıyaka‘da Bonzie Colson 18 sayı-9 ribaunt, Alex Tyus 12 sayı-7 ribaunt, Berkan Durmaz 6 sayı-1 ribaunt, Mahir Ağva 8 sayı-2 ribaunt ve James Blackmon 7 sayı-5 asist yaptı.

1. Periyot: 29-15
2. Periyot: 19-15
3. Periyot: 23-19
4. Periyot: 20-20

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir