Fenerbahçe’de Aleksandar Djordjevic Bu Kez Alkış Alıyor

Turkish Airlines Euroleague‘de son dönemlerin en formda takımı Fenerbahçe Beko gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini topluyor.

Özellikle savunması ve takım oyunuyla rakiplerinden bir adım öne çıkmayı başaran sarı-lacivertliler, çok önemli iki yıldızından mahrum olmasına rağmen son 10 maçta 9 galibiyet almayı başardı.

Fenerbahçe’de koç Aleksandar Djordjevic sezon başında çok sert eleştirilere maruz kalırken, son haftalarda ise takıma yaptığı dokunuşlar ve kulübü sahiplenişiyle bakış açısını 180 derece değiştirdi.

– Real Madrid çaresiz kaldı

Real Madrid tarihinde ilk kez bir maçın devresinde 17 sayıda kalırken, Ülker Arena’da değil hücum etmek adeta nefes almakta zorlandı ve maçı da 66-51 kaybetti. Fenerbahçe, kapalı gişe oynadığı maçta rakibini adeta nakavt etti ve oyunun genelinde ezici bir üstünlük kurdu.

– Milano’da gövde gösterisi

Fenerbahçe, geçtiğimiz hafta İtalya’da Olimpia Milano’yu 71-60’la geçerken, bu maçta sadece performansı ve savunmasıyla değil, aynı zamanda karakteriyle de geceye damgasını vurdu. Djordjevic, maçtan sonra yaşanan olaylarda ise adeta bir kahraman gibi hem rakip takıma set çekti hem de oyuncularına kalkan oldu.

– Djordjevic rüzgarı

Jan Vesely ve Nando De Colo başta olmak üzere birçok eksikle mücadele etmek zorunda kalan Fenerbahçe, beklentilerin tam aksine inanılmaz bir çıkış yakaladı. Sezon başında hemen herkesin hedef tahtasına oturttuğu Djordjevic ise bu zorlu süreçte takımını ayakta tutan temel etkenlerden biri oldu.

Sırp koç, aynı zamanda yaptığı açıklamalar ve Fenerbahçe’ye olan tutkusuyla da taraftarın gözünde büyük kredi kazanmış durumda.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir