Fenerbahçe’de Aleksandar Djordjevic’e Tepki Büyüyor

Turkish Airlines Euroleague‘de sezona sıkıntılı bir başlangıç yapan Fenerbahçe Beko‘da son oynanan Olimpia Milano maçı sonrası koç Aleksandar Djordjevic‘e tepki giderek artmaya başladı.

Euroleague’de 9 maç sonunda 3 galibiyette kalan ve Milona karşısında 40 dakikada sadece 43 sayı üretebilen Fenerbahçe’de hedef tahtasında Aleksandar Djordjevic var.

– Sistem dibe vurdu

Djordjevic’in kadro yapısında ters düşen savunma ve düşük tempo temelli sistemde ısrar etmesi en büyük eleştiri konusu olmuş durumda. Milano maçı sonrasında koçun savunmadan memnun olduğunu söyleyen açıklamaları ise taraftarın patlamasına neden oldu. Milano’nun son çeyrekte tamamen maçı bırakması, işin de formaliteye dönmesi, buna rağmen hücumda 43 sayıyla karşılaşmanın tamamlanmasının ardından, Djordjevic’in savunma vurgusu tepkiyi büyüttü.

– Polonara’nın rolü belirsiz

Bu yaz Fenerbahçe’nin en iyi transferlerinden biri olarak gösterilen Achille Polonara’nın sezon başından beri rolünün netleşmemesi ve koç tarafından arka plana itilmesi de bir başka eleştiri konusu oldu. Fenerbahçe’nin özellikle işin hücum kısmında Polonara’dan verim alamaması endişe konusu oldu.

– Pierre unutuldu

Geçtiğimiz sezonun gizli kahramanları arasında yer alan Dyshawn Pierre’in hücumda neredeyse unutulması ve adeta pas tutar hale getirilmesi de yine eleştirilen bir başka konu.

– İsmet ortalarda yok

Hazırlık döneminde iyi sinyaller veren İsmet Akpınar’ın özellikle Euroleague’de rotasyon dışı kalması da bir başka sorun olarak göze çarpıyor. Dış şutlarda sıkıntı yaşayan Fenerbahçe’nin kendi şutunu da yaratabilen İsmet’ten hiç faydalanamaması büyük bir sıkıntıyı daha ortaya çıkarıyor.

– De Colo’nun verimi düşüyor

Djordjevic’in Nando De Colo’ya karşı olan tutumu da Fenerbahçe’nin temel sorunlarından biri olarak gösteriliyor. De Colo’nun sezon başından beri düşen süreleri ve kullanılış tarzı da yıldız oyuncunun performansını aşağı çekmiş durumda.

Değişim kaçınılmaz

Djordjevic’in kadro yapısına uygun sisteme geçiş yapmadığı sürece Euroleague’de çalkantılı dönemine devam etmesi beklenen Fenerbahçe’de, koçun inadından vazgeçmesi ve rolleri netleştirerek daha hızlı bir oyuna evrilmesi öncelikli hedef olarak gösteriliyor. Ancak beklenen değişim olmazsa daha farklı bir değişimin de gündeme gelebileceği gelen haberler arasında.

– Taraftarın gözdesi Schiller

Fenerbahçe taraftarı, özellikle sosyal medyada geçtiğimiz sezon Zalgiris’e oynattığı basketbolla beğeni toplayan ve Igor Kokoskov’un felsefesine de yakın olan Martin Schiller’i takımın başında görmek istiyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir