Fenerbahçe’de Basketbola Yeni Sponsor Gündemde

Fenerbahçe Spor Kulübü‘nde başkanlığa bir kez daha aday olması beklenen Ali Koç‘un yönetim listesini oluştururken amatör şubelerle ilgili de farklı bir adım atması bekleniyor.

Fenerbahçe’de futbol dışındaki branşlara özellikle yönetim listesindeki bazı isimlerin sponsor olması gündemde. En çok merak edilen konuların başında ise erkek basketbol takımı geliyor.

– Acıbadem bilmecesi

Kulislerde en çok konuşulan maddelerden biri ise Mehmet Ali Aydınlar’ın vereceği sponsorluk. Acıbadem’in voleybol şubesine mi yoksa basketbol şubesine mi destek vereceği konusu şu an için belirsiz durumda. Aydınlar’ın gönlünde voleybolun ayrı bir yeri olsa da basketbola sponsor olması yönünde yoğun bir çalışma var.

– Alternatif için görüşmeler var

Acıbadem’in voleybol şubesine sponsor olma ihtimali üzerine, bazı iş insanlarıyla görüşmelerin devam ettiği ve basketbol takımına yatırımın farklı bir sponsorlukla yapılacağı belirtiliyor. Sponsorluktan gelecek takviye, pandeminin bitmesi halinde tribün ve diğer gelirlerle birlikte yaklaşık olarak 15-20 milyon euro arası bir bütçe gündemde.

– En kötü ihtimalle Beko devam edecek

Bütün ihtimaller düşünüldüğünde ve beklenen anlaşma gerçekleşmediğinde ise Beko’nun sponsorluğu devam edecek. Başkan Ali Koç’un Beko üzerinden basketbola kaynak sağlamaya devam edeceği ancak bu kaynağın ise biraz daha düşürülebileceği ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir