Galatasaray Doğa Sigorta Ertuğrul Erdoğan’la Devam

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray Doğa Sigorta koç Ertuğrul Erdoğan‘la 1+1 yıllık kontrat yenilediğini resmi olarak açıkladı.

2018 yazında göreve gelen Ertuğrul Erdoğan yönetimindeki Galatasaray Doğa Sigorta, ilk sezonunda BSL playoff’larında yarı final, koronavirüs salgını sebebiyle daha sonra iptal edilen ikinci sezonunda da lig dördüncüsü ve 7Days Eurocup’ta ise Son 16 turu katılımcısı olmuştu.

Erdoğan, yeni kontrat sonrası yaptığı açıklamada, “Galatasaray’a geldiğim günden bu yana, kulübün köklerinde var olan basketbol kültürünü yeniden canlandırmaya çalıştık. Bunun ilk adımı neydi? Kendini ispat etmeye niyetli; her daim takım başarısını ön plana koyan, iyi karakterde oyunculardan kurulu bir yapı oluşturmak… Bugün itibarıyla pek çok oyuncumuzun Euroleague takımlarıyla anlaştığını ya da anlaşmak üzere olduğunu görüyorum. Sportif açıdan rekabetçi kalıp bir yandan da Galatasaray’ı böyle bir cazibe merkezi haline getirmek bizim için önemliydi. Yeni sezonda da bu yapının üstüne koyarak devam edeceğiz. Transferlerimiz de en kısa zamanda açıklanacak. Hep birlikte, kaldığımız yerden devam!” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir