Gaziantep Basketbol Evinde Afyon’a Kaybetti

Basketbol Süper Ligi‘nin açılış haftası ikinci maçında Gaziantep Basketbol evinde konuk ettiği HDI Sigorta Afyon karşısında 86-85’lik skorla kaybetti.

Tutku Açık yönetimindeki Gaziantep Basketbol, sezona evinde kötü bir başlangıç yaptı ve istemediği bir mağlubiyet yaşadı.

Günün ilk maçına benzer bir senaryoyla başlayan mücadelenin ilk çeyreğinde Gaziantep, ikinci çeyreğinde ise Afyon daha etkili bir performans ortaya koydu. Afyon, bu bölümde yakaladığı seriyle farkı makul seviyeye çekerken, ev sahibi soyunma odasına 48-45’le gitti.

İlk dakikalarda soyunma odasından iyi dönen taraf Gaziantep olsa da, Afyon yine bir şekilde skorda kaldı ve bu kez final periyoduna da 66-63’le önde girdi. Final periyodunda skor her iki takıma da gidip gelirken, son 1 dakikaya 84-84 eşitlikle girildi.

Son 1 dakikalık bölümde Gaziantep, çizgiden kritik bir atış kaçırırken, Afyon dönüşünde basketi buldu ve maçtan galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Gaziantep‘te QJ Peterson 36 sayılık müthiş bir performans ortaya koymasına rağmen mağlubiyete engel olamazken, Jarmar Gulley 17 sayı ve Alpha Kaba 14 sayı yaptı.

Afyon‘da Mihajlo Andric 21 sayıyla maçı tamamlarken, Shannon Shorter 18 sayı ve Eric Buckner 13 sayı yaptı.

1. Periyot: 27-20
2. Periyot: 21-25
3. Periyot: 15-21
4. Periyot: 22-20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir