Georgios Papagiannis: Her Sene Gelişmek İçin Çalışırım

Fenerbahçe Beko‘nun yeni transferi Georgios Papagiannis kulüp kanalında yayınlanan ‘Günün Röportajı’ programına konuk oldu.

Transferden ötürü çok heyecanlı olduğunu belirterek sözlerine başlayan Papagiannis, ”Benim için çok önemli bir fırsattı. Bu sene baştan başlayıp güzel şeyler yapmayı hedefliyorum.” dedi.

Taraftarlardan aldığı mesajlardan duyduğu memnuniyeti, ”Bir süredir sosyal medyadan uzaktım. Geri döndüğümde bir sürü mesaj gelmişti. Benimle bu şekilde iletişim kurmaları çok hoşuma gitti.” sözleriyle dile getiren Papagiannis, transfer sürecini ise, ”Kariyerimde bir değişim istiyordum. Tyler ve Nick’le konuştum ama en çok da koçla konuştum ve kararımı vermiş oldum.” sözleriyle anlattı.

– Her sene gelişmek için çalışırım

NBA serüvenini ve Avrupa’ya dönüş hikayesine değinen Papagiannis, ”Draft edildiğimde çok gençtim ve önüme çıkan engelleri aşacak tecrübeye sahip değildim. Her sene gelişmek için çalışırım, amacım budur.” şeklinde konuştu.

7 yıl formasını giydiği Panathinaikos’la ilgili de değerlendirme yapan Papagiannis, ”Geçen sene kaptan seçilmiştim ve çok gururlanmıştım. Bu değişim Panathinaikos’a olan hislerimi asla değiştirmeyecek çünkü onlar için kalbimde çok özel bir yer var. 7 yıl oradaydım ve benim için büyük bir şanstı.” diye konuştu.

– Nick’le özel bir iletişim var

Saha içindeki 3 sayı katkısını da değerlendiren yeni transferimiz, ”3 sayı konusu aslında geçen sene biraz daha yeniydi. Her zaman bunu yapabilecek yeteneğe sahip olduğumu düşünüyordum ama hayata geçirmem geçen sene oldu. Hatta birçok Euroleague takımındaki uzun da yeni deneyimledi 3 sayı atmayı. Nick’le olmak çok kolay olacak çünkü aramızda özel bir iletişim var. Birlikte güzel şeyler yapacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

– Taraftarın desteğini biliyorum

Takımdaki uzun rotasyonuyla ilgili, ”İyi olacağını düşünüyorum. Sertaç ve ben 5 numara oynarız. Motley 4 numara oynayabileceğini de gösterdi. Bu şekilde olacağını tahmin ediyorum ve kesinlikle çok güzel olacak.” değerlendirmesini yapan Papagiannis, taraftarlarımızın Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yarattıkları atmosferle ilgiliyse, ”Çok değişik bir duygu olacak. Avrupa’da ilk defa farklı bir takımda oynuyorum ama Fenerbahçe taraftarlarının nasıl olduğunu ve takımlarını ne şekilde desteklediklerini biliyorum. Umarım gelip bizi destekleyecekler.” diye konuştu.

Saha içinde hücumu sevdiğini belirten ancak en sevdiğinin savunmada blok yapmak olduğunu söyleyen Georgios Papagiannis, idolünü ise, ”LeBron James hep favorim oldu. Hall of Famer olan basketbolcular her zaman idol basketbolcular oluyor.” sözleriyle aktardı.

– Bu takım Final Four’un bir adım uzağındaydı

Euroleague’de kendisini spesifik olarak zorlayan bir pivot olmadığını, bütün uzunların yeteneklerini yansıttıklarını, ”Moustapha Fall çok iyi oyuncu, Tavares de genel olarak varlığıyla sahada iyi bir oyuncu. Bence spesifik birisi yok. EuroLeague’de oynayan bütün uzunlar bu yeteneği sahaya yansıtıyor ve hepsi aslında kolay da değil zor da değil. O yeteneğe sahip oldukları için oradalar.” şeklindele dile getiren Papagiannis, gelecek sezon hedeflerini ise, ”İyi olacağına inanıyorum. Geçen sezon bu takım Final Four’dan 1 maç ötedeydi. Bu sene de hedefler aynı. İlk önce ilk 8’e kalmamız gerekiyor. Sonra adım adım ilerleyeceğiz. Benim için büyük bir rüya gerçekleşmiş olacak çünkü hiç o seviyeye gelemedim.” diye aktardı.

– Her şeyi yapacağız

Son olarak taraftarlara seslenen yeni transferimiz Georgios Papagiannis, ”Antrenmanlarda ve maçlarda, sahada her şeyimizi vereceğiz. Koçun da mentalitesi bu ve bunu hepimize aşıladığına inanıyorum. Taraftarlarımız için her şeyi yapacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir