Haber Turu: Basketbolda Günün Öne Çıkan Gelişmeleri!

Pandemi sürecinin de etkisiyle basketbolda yaz aylarına sessiz bir başlangıç yapılırken Fenerbahçe ve Galatasaray‘da önemli gelişmeler yaşandı.

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik:

Panathinaikos’ta kulüp satılana kadar Dimitris Diamantidis ve Fragiskos Alvertis yönetimde görev alacaklar. Bu ikiliyle birlikte Takis Triantopoulos ve koç Giorgos Vovoras önümüzdeki sezonun planlamasını yapacak.

Giannis Antetokounmpo’ya Irkçı Saldırı

Yunanistan’ın başkenti Atina’da Giannis Antetokounmpo’nun NBA’de 2018-19 sezonunun En Değerli Oyuncusu seçilmesi nedeniyle yapılan grafitine, ödülü aldığı günün birinci yıl dönümünde ırkçı bir saldırı gerçekleştirildi.

Henüz kimlikleri tespit edilmeyen saldırganlar, Milwaukee Bucks’ta forma giyen yıldız oyuncunun yüzünü karalayıp, sağ koluna Nazi sembolü ve Nazi Almanyası’ndaki askeri birlikler simgeleyen ‘SS’ işareti çizdi.

FIBA 2020 Basketbol Kurallarını Yayınladı

FIBA’dan yapılan açıklamada, Teknik Komisyon tarafından ileri sürülen ve FIBA Merkez Kurulu tarafından Mart 2020’de onaylanan yeni kuralların 1 Ekim’de yürürlüğe gireceği belirtildi.

Kurallardaki temel değişikliklerin, “Oyuncu silindirinin tanımı, çift faulün tanımı, hızlı hücumlarda sportmenlik dışı faulün tanımı, masa görevlilerinin görevlerinin tanımı (sayı tabelası ve zamanlayıcı), anında tekrar oynatma sistemi kullanım ve raporlama protokolü, FIBA onaylı basketbol ekipmanının özellikleri” konularında olduğu belirtildi.

Değişikliklerle ilgili detaylı bilgiye FIBA’nın internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Galatasaray’da Ömer Yalçınkaya Dönemi Sona Eriyor

Basketbol Süper Ligi takımlarından Galatasaray Doğa Sigorta’da genel menajer Ömer Yalçınkaya’yla yollar ayrılıyor.

Galatasaray’da en çok tartışılan isimlerin başında gelen Ömer Yalçınkaya dönemi sona eriyor. Uzun yıllardır kulüpte görev alan Yalçınkaya, yaptıkları ve yapamadıklarıyla eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.

Fenerbahçe’de Zorunlu Revizyon Kapıda

Zeljko Obradovic’in ayrılışının ardından zorunlu olarak yeniden yapılanmaya gidecek olan Fenerbahçe Beko’da revizyonun hızlanması bekleniyor.

Başta Nikola Kalinic olmak üzere, halen kontratları devam eden Kostas Sloukas, Luigi Datonme ve Nando De Colo’nun takımdan ayrılmaya hazırlandığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir