Hedefteki Adam; Igor Kokoskov Üzerinden Manipülasyon!

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherrardini ve koç Igor Kokoskov arasında gerginlik olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Yunanistan çıkışlı SDNA’nın gün içinde ortaya attığı iddianın yalan olduğu ortaya çıktı.

Fenerbahçe Beko’daki ilk senesinde neredeyse sil baştan bir kadroyla takımını Euroleague’de çeyrek finale taşıyan ve bu süreçte oynattığı basketbolla takdir toplayan Kokoskov, taraftarın büyük çoğunluğu tarafından da başarılı bulunuyor. Yaşanan kovid problemleri nedeniyle Sırp koç, CSKA Moskova serisinde takımının başına yer alamamıştı. Sarı-lacivertliler, aynı seride yine kovid sorunları ve sakatlıklar nedeniyle kısıtlı bir rotasyonla mücadele edebilmişti.

– Hedefteki adam

Özellikle bazı oyuncu menajerlerinin hedefi haline gelen Kokoskov’la ilgili sezonun son bölümünde yapılan bu haberlerin kasıtlı olduğu ifade ediliyor. Kokoskov’un kendi doğrularıyla hareket etmesi, dışarıdan gelebilecek müdahalelere kapalı olması ve belli odaklarla arasına mesafe koyması, onu bu anlamda bir numaralı hedef haline getirdi.

– Yıpratma süreci

Playoff öncesi çıkartılan bu haberlerle birlikte, Kokoskov’la ilgili önümüzdeki günlerde de manipülasyona açık konuların gündeme getirilmesi bekleniyor. Transfer dönemi yaklaştıkça, belli odakların istedikleri oyuncuları Fenerbahçe’ye götürememesinin faturasını Kokoskov’a çıkartacakları da biliniyor.

– Güven ortamı var

Fenerbahçe’ye yakın kaynakların verdiği bilgilere göre, gerek Gherrardini’nin gerekse yönetimin playoff’lar öncesi Kokoskov’a güveninin tam olduğu ve koçun da çalışma ortamından keyif aldığı belirtildi.

Kemal Erdem
[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir