Igor Kokoskov: Bizim İçin Bu Bir Reaksiyon Maçı Olacak

Turkish Airlines Euroleague‘in 16. haftasında yarın evinde Yunanistan‘ın Olympiakos takımını konuk edecek Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov ve Jan Vesely açıklamalarda bulundu.

23 Aralık Çarşamba günü 20.45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele, beIN Sports Haber tarafından canlı yayınlanacak.

Kokoskov, “Tecrübeli bir takımla karşılaşacağız. Hem hücumda hem de savunmada çok basit ve doğru bir takım yapısına sahipler; bu, nasıl oynamaları gerektiğini bilen bir koç ve takımdan bahsettiğimizi kanıtlıyor. Özellikle son dönemde çok iyi oynuyorlar. Biz de bu süreci maalesef iyi geçiremedik. Bu nedenle öncelikle kendi oyunumuza konsantre olmalı ve hem hücumumuzu hem de savunmamızı geliştirmeliyiz. Kesinlikle mental olarak doğru şekilde hazırlanmalı ve odaklanmalıyız. Bu bir reaksiyon maçı. Reaksiyon göstermeliyiz.” dedi.

Jan Vesely ise “Çok iyi bir takımla karşılaşacağız. Son maçlardaki performansımızdan sonra parkeye çıkmalı ve bu dönemdeki oyunumuzdan kesinlikle çok daha iyisini sergilemeliyiz. İlk toptan itibaren mücadele etmeli ve 40 dakika boyunca konsantre kalabilmeliyiz. Kilit nokta bu olacak. Elbette rakip olarak buraya gelecek olması kötü, ancak Kostas Sloukas’ı tekrar görecek olmak da güzel olacak. Ama biz oyunumuza konsantre olmalı ve karşılaşma boyunca savaşmalıyız.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir