Igor Kokoskov: Böyle Bir Takvimde Bu Tarz Maçlar Zordur

Basketbol Süper Ligi‘nin 7. haftasında evinde konuk ettiği Darüşşafaka Tekfen‘i 90-79’luk skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov açıklamalarda bulundu.

Sırp koç maçla ilgili değerlendirmesinde, ”Zor maç oldu, çok zor bir maçtı, çok zor. Böyle maçların bizim için çok zor olduğunu biliyoruz. Böyle maçlarda takım olarak birlikte hareket etmeliyiz. Takımdaki bütün oyuncuların hemen her an hazır olması lazım. Çok iyi bir takıma karşı oynadık. Fiziksel olarak sert ve dinlemiş bir takıma karşı mücadele ettik. Bu tarz maçların, böyle bir takvimde ne kadar zor olduğunu Fenerbahçe taraftarının çok iyi bilmesini istiyorum ve bu tarz maçları kazanmak benim için çok büyük mutluluk.” dedi.

Takım savunmasına dikkat çeken Kokoskov, ”Savunma, maçı kazanmak için her zaman anahtardır. Agresif ve enerji dolu olabikmek, ayakta kalabilmek önemli. Savunma olmadan zaten oynayamazsınız. Bu bir takım sporu, basketbol birebir oynanmıyor. Takım olarak hareket etmemiz lazım. Bence bugün savunma anlamında karakterimizi ortaya koyduk.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir