Igor Kokoskov: Giydiğimiz Formaya Çok Fazla Saygı Duyuyoruz

Basketbol Süper Ligi‘nin 11. haftasında evinde konuk ettiği HDI Sigorta Afyon‘u 94-74 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov açıklamalarda bulundu.

Kokoskov açıklamasında, ”Hiçbir şey kolay değildir. Biz, her maça her oyuna aynı şekilde yaklaşıyoruz. Hiçbir zaman kolaya alma lüksümüz yok, eğer bakarsanız bunun bedelini ödersiniz. Maç seçmeye hakkımız yok. Bu yüzden hep kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Yarışıyoruz, rekabet ediyoruz, mücadele ortaya koyuyoruz. Her zaman oyun planına sadık kalıyoruz. İyi bir takıma karşı oynadık ve kazandık. Sakatlıklardan dolayı farklı kadrolarla oynadık. Ama hep mücadele ettik ve yarışın içinde kaldık.” dedi.

Top kayıpları özelinde ise Sırp koç, ”Bazen pozisyonları kaybettik. Zaman zaman güç ortaya koyarken güçsüzlükler yaşadık. Giydiğimiz formaya çok fazla saygı duyuyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kimse top kaybetmek istemez ama akıllı oynamak zorundayız. Sadece sert oynamak yetmiyor. Basit hatalardan da arınmak gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.