Igor Kokoskov: Kırılma Anlarında Kazanmanın Yolunu Bulduk

Basketbol Süper Ligi‘nin 15. haftasında deplasmanda Galatasaray‘ı 87-73’lük skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov ve Dyshawn Pierre açıklamalarda bulundu.

Kokoskov açıklamasında, ”Çok duygusal bir maçtı, böyle maçlar oynamak hiçbir zaman kolay değildir. Birçok oyuncu, birçok an fazla enerji koyabilirler. Böyle bir maçtı. Son çeyrekte bazı kırılma anlardı vardı. Biraz yorgunduk, mental hatalar ve basit top kayıpları yaptık. İlk devrede 1 ve maç bittiğinde 9 top kaybı. Top kayıpları, oyunun gidişatını çok fazla etkiliyor. Bizim kayıplarımız da Galatasaray’a biraz kredi kazandırdı. Son bölümde agresiftiler ve daha fazla enerji koydular. Ama sonuçta maçı kazanmanın bir yolunu bulduk. Bugün topu hareket ettirmenin yolunu bulduk.” dedi.

Dyshawn Pierre ise maçla ilgili olarak, ”Taraftarlarımız için çok önemli bir maç olduğunu biliyorduk. Çok sıkı çalışıyoruz ve bugün kazandığımız için mutluyum. İlk çeyrekten itibaren çok iyi bir seri yakaladık. Sonrasında bize yetiştiler ama tekrar mücadeleye geri döndük, odaklandık ve maçın içinde kaldık. Her geçen maç daha fazla enerji koyuyoruz. Şimdi sezonun geri kalanına daha fazla odaklanmamız lazım. Odaklandığımız zaman daha iyi oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.