Igor Kokoskov: Kritik Anlarda İyi Savunma Yaptık

Basketbol Süper Ligi‘nin 16. haftasında Fenerbahçe Beko deplasmanda konuk olduğu OGM Ormanspor‘u 72-63’lük skorla geçerken koç Igor Kokoskov ve Ahmet Düverioğlu açıklamalarda bulundu.

Kokoskov açıklamasında, ”Çok zor bir mücadele oldu. Ne kadar zorlu bir takıma karşı oynadığımızın farkındaydık. Çok dengeli bir kadroları var. Her pozisyon, her an önemliydi. Maçı kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyordu. Çok iyi bir koça sahipler. Neler yapacaklarını çok iyi biliyorlar. Kritik anlarda savunma önemliydi. Daha akıllı oynamak zorundaydık. Bazı oyuncularımız sakatlıktan döndüler. Bu bir bahane değil, her zaman hazır olmalıyız. Zorlu bir Euroleague maçından sonra bu maçı kazandığımız için çok mutluyuz. Artık Euroleague’e odaklanacağız.” dedi.

Önemli bir galibiyet aldıklarını dile getiren Ahmet Düverioğlu, “Baktığımızda sadece 1 gün hazırlanma vaktimiz vardı. İyi bir galibiyet oldu. Bizim için önemliydi. Karşı takımın performansı da çok iyiydi, savaştılar ama sonucu biz elde ettik. Hem bizim hem benim hem de takım için önemli bir galibiyetti. Özgüven anlamında da katkısı olacak çünkü performanslarda inişler çıkışlar da var. Kendimizi gösterme adına önemli bir maç oldu. Şimdi önümüzde bir Euroleague maçı var, ona hazırlanıp iyi bir şekilde çıkacağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir