Igor Kokoskov: Türkiye’nin En İyi İki Takımı Finalde Olacak

Basketbol Süper Ligi playoff yarı final serisinde Pınar Karşıyaka‘yı 78-76 mağlup ederek adını finale yazdıran Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov açıklamalarda bulundu.

Kokoskov, ”İlk olarak Karşıyaka’yı tebrik etmek istiyorum. Çok iyi bir sezon geçirdiler. Buraya gelmek ve 2 maçı da kazanmak, bu şartlar altında gerçekten inanılmaz. Euroleague’de de çok maç oynadık ama belki de sezonun en önemli galibiyetlerinden biriydi. Pierre yoktu, De Colo ikinci devrede yoktu, Vesely yoktu. Kenan’ın üçlükleri, Melih’in liderliği, her şeyi oyuncularım yaptı. İniş çıkışlarımız oldu ama kazanmak için bir yol bulduk. Çok zor bir sezon oluyor, sakatlıklar bir yandan, pandemi bir yandan, finalde olduğumuz için mutluyuz.” dedi.

Sırp koç ayrıca, ”Finalde olmayı kesinlikle hak ettiğimizi düşünüyorum. Türkiye’nin en iyi iki takımı finalde olacak. Taraftarlar için sezonun en iyi maçları olacak. Anadolu Efes’e Final Four’da başarılar diliyorum, Türk basketbolunu temsil ediyorlar orada. Kesinlikle onları destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir