Interstellar; Karahan Efeoğlu’nun Yolculuğu Başlıyor!

Son 2 yılın Euroleague şampiyonu Anadolu Efes yeni sezon öncesi hazırlıklarına devam ederken 2004 doğumlu forvet Karahan Efeoğlu heyecanla beklenen potansiyelli gençler arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz sezon BGL’de, bu yaz ise U18 Milli Takımı’yla başarılı bir performans ortaya koyan Karahan, Anadolu Efes’in A takımıyla hazırlık maçlarında rotasyona dahil oldu.

Anadolu Efes, ilk hazırlık maçında Bahçeşehir Koleji’ni 86-70 mağlup ederken, genç oyuncu 7 sayı-4 ribaunt-1 top çalmayla, 96-92 kaybedilen Fenerbahçe Beko karşılaşmasında ise 5 sayı-3 ribaunt-1 asistle oynamıştı.

Antalya kampında süreler almaya devam eden Karahan, CSKA Moskova, Lokomotiv Kuban ve Enisey Krasnoyarsk karşılaşmalarında da kendini göstermeye devam etti. Hazırlık döneminde aldığı süreleri iyi değerlendiren 2004 doğumlu oyuncu, 8 maçta 5.4 sayı-2.2 ribaunt ortalamayla oynuyor.

– Kyle Hines’ı andırıyor

Her iki forvet pozisyonunda oynayabilen, fiziksel yapısı ve gelişimiyle Kyle Hines’ı da andıran Karahan, uzun vadede çok farklı bir profile evrilebileceğinin sinyallerini veriyor. Kısa beşlerde zaman zaman onu 5’e kadar kaydırabilecek bir esneklik de sağlıyor. Savunma sezgilerini, blok zamanlamasını ve pozisyon bilgisini bir tık daha yukarı çektiğinde iki yönlü olarak tehlikeli bir silah haline gelebilir.

– Süreci hızlandırabilir

Ceza şutlarını biraz daha istikrarlı hale getirir ve pota altı oyunlarında fiziksel avantajını daha verimli kullanabilirse, hem içeriden hem dışarıdan önlem alınması zor bir oyuncu haline gelebilir. Önlemler sıklaşsa bile bu, takım arkadaşlarının daha rahat alan bulmasını sağlayabilir. Hem toplu hem topsuz oyunda göstereceği gelişim aslında onun elit seviyeye yolculuğunu hızlandıracak gibi duruyor.

– Geçiş sezonu

Anadolu Efes’le BSL’de ne kadar süre alabilir bilinmez ama BGL’de ve TB2L’de önemli bir rol alacağı kesin. BGL’de hücumunu, TB2L’de savunmasını geliştirmesi için büyük fırsat var önünde. Tam anlamıyla, neleri daha iyi yaptığını ve hangi noktaları geliştirmesi gerektiğini net göreceği bir sezon yaşayacak.

– İletişimi yüksek

Karahan’ı aslında farklı kılan ve ileride onu daha da yukarı çekecek bir özelliği de yüksek iletişim kabiliyeti. Birçok oyuncu, iletişim eksikliği nedeniyle sıkıntı yaşarken, Karahan, hem kendine güveni hem sakin yapısıyla farklı bir yerde konumlanıyor. Saha içinde ve dışında verdiği enerji, birçok veteranın bile geride kaldığı, bir türlü yakalayamadığı olumlu bir özelliği.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir