İsmet Akpınar: Fenerbahçe’nin Anlamı Benim İçin Farklı

Fenerbahçe Beko‘nun bu yaz kadrosuna kattığı İsmet Akpınar önemli açıklamalarda bulundu.

1995 doğumlu guard, Euroleague’in resmi sitesine konuştu ve çocukluk hayali olan Fenerbahçe’ye geldiği için mutlu olduğunu ifade etti.

Akpınar, ”Fenerbahçe, benim için çok şey ifade ediyor. Küçük yaşlardayken babama döndüm ve ‘Fenerbahçe için oynamak istiyorum. Daha büyük bir sahnede oynamak istiyorum. Şampiyonluklar ve kupalar istiyorum’ dedim. Şu an burada bulunuyor olmak, bu formayı giymek, bu taraftarın önünde olmak benim için çok özel. Bunun için çok çalıştım ve burada olduğum için çok mutluyum. Burada kalmak için de elimden geleni yapacağım.” dedi.

İsmet Akpınar, Almanya Milli Takımı’nı seçmesiyle ilgili olarak ise şunları söyledi:

”Türk kökenli birisi olarak Almanya’da büyümek hiç kolay değildi. Her zaman ‘Ben gerçekten nereliyim?’ sorusu vardı. 15 yaşındayken bu soruya kendiniz cevap veremiyorsunuz. İlk olarak Almanya Milli Takımı’na seçildiğimde ‘Türk Milli Takımı’na da bir şans vermek istiyorum’ demiştim. Ağabeyimin vasıtasıyla onlara ulaştık ama o dönem beni kimse tanımıyordu. Türkiye’de daha önce hiç oynamamıştım. Sadece istatistiklerime ulaşabiliyorlardı. Yüzyüze görüşmedik, beni hiç canlı izlemediler. Onlardan bir ilgi gelmeyince ben de ‘Eğer böyle olacaksa Alman Milli Takımı var, herkes beni tanıyor. Orada kaptanım’ dedim. O dönemden bu yana da Alman Milli Takımı için oynuyorum. Pişman değilim.”

One thought on “İsmet Akpınar: Fenerbahçe’nin Anlamı Benim İçin Farklı

  1. Bir taraftar olarak seni seviyoruz İsmet. Kendini geliştirmekten hiç geri kalma ve bu takımın Efsanelerinden biri ol.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir