Jan Vesely; Bir Oyuncudan Daha Fazlası…

Fenerbahçe Beko‘nun artık aktif efsanesi olarak anılan Jan Vesely gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini toplamaya devam ediyor.

Fenerbahçe’de Jan Vesely’nin ifade ettiği şeyi anlatmak için istatistikler yetersiz kalıyor. Vesely, kaybetmeyi kabullenmeyen yapısı, formasını sahiplenişi ve sahada varını yoğunu ortaya koymasıyla bambaşka bir seviyenin oyuncusu olmuş durumda.

Bu sezon özellikle Euroleague’de sıkıntılı dönemlerden geçen Fenerbahçe’de ayakta kalan ve takımı da ayaklandırmaya çalışan en önemli oyuncu tartışmasız Vesely’di. Bir oyuncudan daha fazlası olan Vesely, taraftarın da gözbebeği haline geldi.

– Yeni sözleşme sesleri

Fenerbahçe taraftarı, sosyal medya üzerinden yönetime seslenirken, Vesely’e yeni kontrat verilmesi konusunda ısrarcı. Fenerbahçe’yi bu denli sahiplenmiş birinin basketbolu da burada bırakması isteniyor.

– Forması tavana asılmalı

Yine sosyal medyada gündem olan konulardan biri de Vesely’nin basketbolu bırakmadan, aktif haldeyken onurlandırılması ve formasının tavana asılması. Fenerbahçe taraftarı, sezon sonuna kadar böyle bir organizasyon yapılması konusunda isteklerini sıkça dile getiriyor.

– Bir oyuncudan daha fazlası

Fenerbahçe’nin ruhu haline gelen Vesely, bu topraklarda doğmamasına rağmen taraftarın gözünde sanki doğuştan Fenerbahçeli konumunda. Zira Çek yıldız, sahada bir taraftarın görmek istediği tüm mücadeleyi sonuna kadar yansıtıyor. Dünyada böyle bir sevgi ve saygı kaç oyuncuya nasip olur bilinmez, ancak özellikle gençlerin Vesely’den öğrenmesi gereken çok şey olduğu bir gerçek.

– Kariyerinin en verimli dönemi

Bu sezon Euroleague’de 14 maçta 29.6 dakika süre alan Vesely, 14.4 sayı-6.2 ribaunt-2.3 asist-1.2 top çalma ortalamaları yakalarken, kariyerinin en verimli dönemlerinden birini yaşıyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir