Jan Vesely: Fenerbahçe Bana Evimde Gibi Hissettiriyor

Ülkemizi Euroleague‘de temsil eden Fenerbahçe Beko‘nun yıldızı Jan Vesely çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Vesely, Çekya basınından Idnes’e çarpıcı açıklamalar yaptı.

Çek yıldız, ”Giderek sağlığıma kavuşuyorum. Önümde sahalara geri dönebilmek için 2 haftalık bir süreç daha var. Ağrının tamamen geçmesini istiyoruz ve risk almıyoruz.” dedi.

Jan Vesely’nin sözlerinden öne çıkanlar:

– Mesele kulüp için nasıl savaştığınızla ilgili. Fenerbahçe’de bu kadar uzun süre kalan az sayıda yabancı oyuncudan biriyim. Bana evimde gibi hissettiriyorlar.

– Türkler, futbol fanatikleri ve sadece Fenerbahçe’nin 30 milyon taraftarı var. Biz basketbolcular da bunu yaşıyoruz. Ligde nereye gidersek gidelim sarı-laciverti görüyoruz. Camia, Fenerbahçe’yle yaşıyor.

– Kulüplerini o kadar savunuyorlar ki onlar için başka hiçbir şey yokmuş gibi. Neticede kadın voleybol maçlarında bile salonlar doluyor. Muhteşem bir curcuna.

– Futbol ise her zaman bir numaralı konumda. Fakat Fenerbahçe’de son yıllarda insanlar basketbola da gelmeye başladı.

– Mesela Euroleague’i kazandığımızda bile insanlar için futbol takımının ligi kaçıncı sırada bitirdiği daha önemliydi. Burası Türkiye, burada böyle.

– Sırbistan’da insanlar küçük yaşlardan itibaren basketbolla içli dışlı oluyor. Ne zaman, nasıl baskı kuracaklarını, rakip veya hakemi ne zaman protesto edeceklerini biliyorlar.

– Türkiye’de de bu durum kademeli olarak gelişiyor. Özellikle bizim maçlarımıza düzenli olarak gelmeye başlayan Türkler’de bunu görüyorum. Real Madrid‘e karşı oynadığımız maçta tüm salon doldu ve inanılmaz bir atmosfer vardı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir