Kızılyıldız’a Ceza Facundo Campazzo 2 Ay Daha Yok

Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele eden Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız‘a bir kötü haber daha geldi.

Euroleague yönetimi, yapılan ihlaller sebebiyle Kızılyıldız’a yeni bir yaptırım uyguladı.

Sırp temsilcisi, 28 Şubat 2023 tarihine kadar yeni oyuncu kaydı yapamayacak. Bu nedenle, Facundo Campazzo 2 ay daha Euroleague’de oynayamayacak.

Euroleague’den yapılan açıklama şöyle:

”Bağımsız bir düzenleyici kurum olan Euroleague Basketball Finans Paneli, 28 Şubat 2023 tarihine kadar yeni oyuncu ve antrenör kaydetme yasağı ve Kızılyıldız’aa Finansal İstikrar ve Adil Oyun Düzenlemeleri’nin (FSFPR) ciddi ihlalleri nedeniyle 25 bin euro para cezasını içeren bir yaptırım uyguladı.

Dava, kulüplerin finansal performanslarını ve ilgili düzenlemelere uyumlarını inceleyen bağımsız komisyon olan Yönetim Kontrol Komisyonu (MCC) tarafından 1 Aralık 2022 tarihinde Finans Paneli’ne havale edilmiştir. Finans Paneli, bir yargı süreci başlatmış ve Kızılyıldız’a oyuncuların ve antrenörlerin kaydını engelleyen geçici bir yasak getirmişti.

Uygulanan yaptırımlar, mevcut ve önceki sezonlardan gecikmiş borçların yanı sıra, yanlış bilgi vermenin, kulübün aşırı rekabet avantajı elde etmesine ve FSFPR altındaki düzensiz mali duruma rağmen normal operasyonlarına devam etmesine izin veren ihlallerin ciddiyetini göz önünde bulundurmaktadır.

Panel ayrıca, Kızılyıldız’ın yeniden yapılanmasını da değerlendirdi, çünkü kulüp daha önce son yıllarda iki kez daha yaptırım görmüştü. Söz konusu yaptırım, FSFPR’nin daha fazla ihlal edilmesinin, galibiyetlerin silinmesi gibi daha ciddi yaptırımlara yol açabileceği konusunda kulübü uyarıyor.

Bu karara Spor Tahkim Mahkemesi nezdinde itiraz edilebilir.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir