Kültür; Anadolu Efes’in Gençleri Saygıyı Hak Ediyor!

Bizim ülkemizde kötüyü anlatmak kolaydır çünkü alıcısı çoktur. İyiyi anlatmak zordur zira alıcısı pek yoktur.

Bugün Anadolu Efes’e ve gençlerine özel bir parantez açalım dedik.

Altyapıda önemli ve özel işler yapıyorlar. Her şeyden önce ‘iyi sporcu’ yetiştiriyorlar. Özellikle son dönemde gelişimine devam eden gençlerin basketbola yaklaşımları örnek teşkil edecek türden.

İyi bir oyuncu grubun olunca ortaya da iyi şeyler çıkıyor.

Mesele maç kazanmak, şampiyon olmak değil. Ülke basketboluna yeteneklerinin ve potansiyellerinin yanı sıra, karakterli sporcu yetiştirebilmek. Efes, şu an tam olarak bunu yapıyor.

2004 doğumlu Karahan Efeoğlu’nu sahaya sürdüler. Müthiş bir potansiyeli, muazzam bir yeteneği ve çalışkanlığı var. İleride çok iyi yerlerde olacağı aşikar. Karahan, tüm bunların dışında ‘mükemmel bir karakter’ olarak karşımıza çıkıyor. Rakibe, taraftara, basına ve oyuna saygısı, kalitesini hemen belli ediyor.

Tolga Kay önü açık bir guard, hırslı ve istekli. Bu yaz takıma katılan Erbey Paltacı yine potansiyeli yüksek guardlar arasında. Mehmet Efe Demirel geliyor yavaş yavaş. Farklı bir uzun profili olacağını belli ediyor. 2006’lı Salih Altuntaş var mesela, oyun enerjisi sizi ekranın içine kadar çekiyor. En kısa zamanda eski sağlığına kavuşmasını umduğumuz Kaan Berk Tarla, Baha Korkmaz ve ismini sayamadığımız birçok genç daha hazırda bekliyor.

Basketbolda yetenek sizi bir yere kadar götürür, karakteriniz ise ayakta tutar. Anadolu Efes’teki birçok genç oyuncunun önümüzdeki yıllarda ayakta kalmasını sağlayacak şey sadece yetenekleri değil, karakterleri olacak.

Kupa kazanmak mümkündür, şampiyon yüreğine sahip olmak ise çok başka bir konudur. Şampiyonların adı her sezon değişir, yürek ise her zaman kalıcıdır.

Anadolu Efes’in gençlerine, hem sahada gösterdikleri tutum hem basına gösterdikleri saygı hem de oyuna olan tutkuları nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bu kültürün oluşmasında emeği geçen organizasyonu ve emek harcayan tüm ekibi yürekten kutluyoruz.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir