Burak Gören’in Aliağa Petkim’i Keyif Veriyor

Ligde geçtiğimiz sezondan çok farklı bir görüntü çizen ve 5 maçta 3 galibiyet alan Aliağa Petkim oynadığı basketbolla keyif veren takımlar arasında.

Burak Gören, kısa süre içinde Aliağa Petkim’e farklı bir kimlik kazandırdı. Geçtiğimiz sezon dipten aldığı takımı önce kümede tuttu. Bu sezon ise kadrosunda önemli bir değişim yaptı ve ortaya keyif veren bir takım çıktı.

Gören, çalıştırdığı takımlarda uzun vadeli planlar yapan ve ortaya belli bir vizyon koyan nadir koçlardan. Her sene başka bir yerde olayım, alacağım paraya bakayım kafasında değil. Türkiye gibi sabırsız bir iklimde risk alıyor aslında ama iyi ki alıyor. Çünkü bizim artık risk alan koçlara ihtiyacımız var.

Gençlere havlu sallatan koçları eleştiriyoruz ama onlardan verim alanlardan bahsetmezsek bu da haksızlık olur.

Yazın kendisiyle yaptığımız röportajda, gençlere önem verdiğini ve sezon içinde bunu göreceğimizi söylemişti. Bir baktık en kritik anlarda 2003 doğumlu Murat Meriç Kuntker’i sahaya atıyor. Hiç çekinmiyor. Zamanla diğer gençleri de böyle kullanacağını ve onlara da belli periyotlarda şans vereceğini biliyoruz.

Türk Telekom bugün Eurocup’ta yer alıyorsa ve belli bir vizyonu oturtmuşsa, bunda Burak Gören’in payı çok büyüktür. Şimdi benzer bir planlamayı Aliağa Petkim’de yapmaya hazırlandığını görüyoruz.

Burak Hoca, kendini geliştirmeyi sever, üzerine koyarak devam eder, tutucu ve takıntılı değildir. Ekibine çok değer verir, her konuşmasında mutlaka bunu vurgular. İşin mutfağından geldiği için emeğin ne demek olduğunu bilir. Arkasında pek bir medya rüzgarı yoktur ama bundan da gocunmaz, işin bakar.

Petkim, sezonu nerede bitirir, bilinmez. Ancak playoff’ları zorlayacakları aşikar. En azından yarışın içinde olmaları ve lige renk katmaları önemli. Hedefsiz takımlar, ligin değerini düşürür. Hedefi olan ve belli bir planlamayla giden takımlar ise hem kendi seviyesini hem ligin kalitesini yukarı çeker.

Aliağa Petkim, geride kalan 5 haftalık bölümde Yukatel Merkezefendi, Darüşşafaka ve Frutti Extra Bursaspor’u mağlup ederken, ligde şu an 6. sırada bulunuyor.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir