Marko Guduric Yetmedi Fenerbahçe Merkezefendi’ye Kaybetti

Basketbol Süper Ligi‘nin 11. haftasında Fenerbahçe Beko deplasmanda konuk olduğu Yukatel Merkezefendi karşısında 80-77’lik skorla kaybetti.

Yukatel Merkezefendi bu sonuçla derecesini 5-6 yaparken, Fenerbahçe Beko ise 9-2’ye geriledi.

Marko Guduric’in adeta tek başına verdiği büyük mücadele Fenerbahçe’ye yetmezken, Yukatel Merkezefendi haftayı sürpriz bir galibiyetle kapattı.

Sakatlıkların da etkisiyle maça oldukça tutuk giren Fenerbahçe Beko, ilk çeyrekte istediği şeyleri yapmakta zorlanırken, ev sahibi bunu iyi değerlendirdi. İkinci çeyrekte ise Fenerbahçe adeta tamamen durdu ve bu bölümde kontrolü eline alan Yukatel Merkezefendi, soyunma odasına 43-25’lik avantajla gitti.

Farkın bir ara 20’lerin de üzerine çıktığı dakikalarda beklenen reaksiyonu gösteremeyen Fenerbahçe, üçüncü çeyreğin sonlarında biraz olsun toparlandı ve final periyoduna girilirken 62-48’le farkı 14’e indirdi.

Son çeyreğin ilk 1 dakikası geride kalırken, skor 62-53 oldu ve fark uzun bir aradan sonra tek hanelere indi. Bitime 6 dakika kala fark 5’e kadar inerken, Fenerbahçe oyuna yeniden döndü. Maçın son bölümü ise adeta nefesleri keserken, Fenerbahçe kovalamaya ve Merkezefendi kaçmaya başladı.

Yukatel Merkezefendi’de Nikos Rogkavopoulos 25 sayı-9 ribaunt, Johnny Hamilton 15 sayı-9 ribaunt, Max Heidegger 16 sayı-1 asist, Andrew Harrison 7 sayı-3 ribaunt ve Ayberk Olmaz 8 sayı-7 ribaunt yaptı.

Fenerbahçe Beko’da Marko Guduric 35 sayı-3 asistle maçı tamamlarken, Devin Booker 9 sayı-6 ribaunt, Carsen Edwards 15 sayı-1 asist ve Tarık Biberovic 5 sayı-3 ribauntla oynadı.

1. Periyot: 24-16
2. Periyot: 19-9
3. Periyot: 19-23
4. Periyot: 18-29

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir