Marko Guduric’in Büyük Fedakarlığı Takdir Topluyor

Fenerbahçe Beko‘ya ikinci dönüşü adeta muhteşem olan ve takımının seviyesini de yukarı çeken Marko Guduric‘in saha dışındaki karakteri de gönülleri fethetmiş durumda.

Saha içindeki katkısının yanı sıra, saha dışında da çok farklı bir karaktere sahip olan Guduric, yabancı olmasına rağmen Fenerbahçe’yi en çok benimseyen oyuncuların başında geliyor. Sırp yıldız, NBA’den ayrılma kararı aldıktan sonra Avrupa’daki başka kulüplerden gelen daha yüksek kontrat tekliflerini geri çevirmiş ve sarı-lacivertli formayı tercih etmişti.

Kendisi için çok özel bir yeri olan babaanesini kaybetmesine rağmen Yunanistan deplasmanında takımını yalnız bırakmayan Guduric’e teşekkür edenler arasında taraftarın dışında, Igor Kokoskov ve Sertaç Komsuoğlu da vardı.

Kokoskov açıklamasında, ”Marko Guduric bugün ailesinden çok önemli birini kaybetti ve basketbol ailesiyle birlikte olmak istedi. Ona çok teşekkür etmek istiyorum bu enerjiyi bulup, burada olup, bizimle olup maça çıkıp katkı vermeye çalışması gerçekten çok büyük bir şey. Ona da bunun için çok teşekkür ederim.” dedi.

Komsuoğlu ise yaptığı açıklamada, ”Her şeyden önce Marko Guduric’e başsağlığı diliyorum. Babaannesini kaybetti. Buna rağmen ‘Benim ailem Fenerbahçe Beko’ dedi. Kendi ailesinin bizimle olacak olmasından dolayı daha mutlu olacağını söyledi. Çok sevdiği babaannesini kaybetmesine rağmen ikinci ailesi olan Fenerbahçe için buraya geldi. Özellikle kendisine teşekkür ediyorum. Moralini düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Guduric, bu sezon BSL’de 9.3 sayı-2.6 asist-2.1 ribaunt ve Euroleague’de ise 11.0 sayı-2.9 asist-3.2 ribaunt ortalama yakaladı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir