Maurizio Gherardini: Kokoskov Fenerbahçe’ye Kararlı Geldi

Fenerbahçe Beko‘nun başarılı Genel Menajeri Maurizio Gherardini geniş çaplı bir röportaj verdi.

Gherardini, Yunan basınına konuşurken efsane koç Zeljko Obradovic’ten yeni koç Igor Kokoskov’a kadar birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

İtalyan yönetici, Kokoskov’un gelirken en ufak bir şüphe duymadığını ve Fenerbahçe’de çalışmak için kararlı bir tutum sergilediğini belirtti.

Gherardini’nin röportajından satır başları ise şöyle:

  • Zeljko’yla ben her şeyden önce arkadaşız. Uzun yıllardır birbirimizi tanıyoruz. Ayrılışının tam olarak bir şok olduğunu söyleyemem. Dinlenmek istedi, en önemlisi ailesine yakın olmak istedi.
  • Zeljko’suz hayatın nasıl olacağını düşünmekle ilgili çok fazla vaktim olmadı. Açıkçası hayalim onunla devam etmekti. Fenerbahçe bana devam etmem için bir fırsat verdi. Kendimi şanslı hissediyorum.
  • Herkes, Saras konusunu ve yeni koçumuzun kim olacağını merak ediyordu. O dönem herkes için zorluydu. Çok sessiz bir şekilde çalışmak zorundaydık. Unutulmamalı, Igor Kokoskov o dönem Sacramento Kings’in teknik ekibindeydi.
  • Igor’u, Fenerbahçe’ye getirmek için çok uğraşacağımı sanıyordum. Ana onun en ufak bir şüphesi yoktu. Bana tepkisi, ”Euroleague’in ve Fenerbahçe’nin ne olduğunu biliyorum. Bunu yapmak istiyorum.” oldu.
  • Igor’a bakması için bir liste verdim. Ona teşekkür etmek istiyorum çünkü her fikre açık biri. Transfer sürecini hızlandırdık ve sürekli iletişimde kaldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir