Maurizio Gherardini’nin Şapkasından Dyshawn Pierre Çıktı

Euroleague‘de boy gösteren Basketbol Süper Ligi‘nin en önemli favorilerinden Fenerbahçe Beko‘da işini sessiz sedasız yapan oyuncuların başında kuşkusuz Dyshawn Pierre geliyor.

Zeljko Obradovic’in gidişi sonrası onun oluşturduğu ekolü devam ettirebilmek için ateşten bir gömlek giyen İtalyan yönetici Maurizio Gherardini, yaz boyunca elindeki bütçeyi en iyi şekilde kullandı ve yaptığı transferlerle geçer not aldı.

Gherardini, kalite ve yetenek dışında karaktere de önem veren bir kadro oluşturmak için kollarını sıvamıştı. Fenerbahçe’nin şu ana kadar gösterdiği ‘takım kimliği’ ise birçok otoritenin takdirini kazandı.

Bu yaz İtalya’nın Dinamo Sassari takımından transfer edilen Dyshawn Pierre, özellikle son maçlarda gösterdiği performansla öne çıkıyor. İstatistiklerin bir adım ötesine geçen Pierre, hem savunmadaki mücadelesi hem de hücumdaki gayretiyle takımının anahtar oyuncularından biri olmayı başardı.

Çok yönlü oyunuyla Igor Kokoskov’un da elini rahatlatan Kanadalı forvet, Sassari’deki rolünden daha farklı bir şekilde kullanılmasına rağmen bunu çok çabuk kabullendi ve takım oyuncusu olduğunu da gösterdi.

Zaman zaman kısa, zaman zaman uzun savunmasında kullanılan Pierre, son maçlarda hücumda da insiyatif alırken, Darüşşafaka maçında 10 ve Khimki maçında ise 16 sayıyla oynadı. Tecrübeli oyuncu, BSL’de 4 maçta 7.0 sayı-3.0 ribaunt-1.5 asist ve Euroleague’de 7 maçta 5.9 sayı-3.1 ribaunt-2.0 asist ortalamayla oynuyor.

Pierre’in hücum-savunma dengesi, maç içinde rolünü değiştirebilmesi ve takım için istatistikleri bir kenara bırakması aslında Gherardini’nin bu sezon kurguladığı kimliğin de bir göstergesi olarak duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir