Melih Doğan Gelişimine TB2L’de Devam Ediyor

Türk Telekom‘un 2003 doğumlu 2.05 boyundaki genç uzunu Melih Doğan bu sezon aynı zamanda TB2L‘de Net Değerlerme Mavi Birlik forması giyiyor.

Geçtiğimiz yıllarda BGL’de gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üzerine çeken Melih Doğan, bu sezon zaman zaman Türk Telekom’un BSL kadrosuna da dahil olmuştu.

Gelişimine TB2L’de devam eden genç oyuncu, geride kalan fikstürde 4 maçta forma giydi. 2 maçta çift haneleri gören Melih, 8.5 sayı-5.2 ribaunt-1.5 asist-1.0 top çalma-1.0 blok ortalama yakaladı.

İstanbul BBSK karşısında 15 sayı-6 ribaunt-3 asist ve Çorlu Belediyesi’ne de 10 sayı-7 ribauntla oynayan 2003’lü uzun, sadece boyalı alanda değil, dışında da şutunu istikrarlı hale getirmeye devam ediyor.

Melih, 4 maçlık periyotta 12-18 (%66.6) iki sayı isabet oranı yakaladı.

Bazı maçlarda üç sayı çizgisinden de aktif bir performans ortaya koyan genç oyuncu, sezonun geri kalanında bu noktada da gelişimine devam etmeyi planlarken, her iki alanda da önemli bir tehdit haline gelmeyi hedefliyor.

Hırsı ve enerjisiyle öne çıkan isimleden biri olan Melih, sezonun geri kalanında dikkatle izlenmesi gereken oyuncular arasında yer alıyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir