Petkim’de Burak Gören Yerli ve Genç Oyuncularına Güveniyor

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Aliağa Petkim önümüzdeki sezon yerli rotasyonuna güvenirken özellikle genç oyuncularından da faydalanmayı düşünüyor.

Petkim koçu Burak Gören, yeni sezonda genç oyuncularını da rotasyona dahil edecek.

Sezonun bitimiyle birlikte transfere hız veren Ege temsilcisi, kadrosuna Cem Ulusoy, Dorukhan Engindeniz, Ömercan Engin ve Ege Arar gibi isimleri katmıştı. Petkim ayrıca Nusret Yıldırım’ı kadroda tutarken, genç oyunculardan Gökay Hacıoğlu ve Yiğit Karalar gibi isimleri de rotasyonda kullanmayı planlıyor.

Ligin tecrübeli oyuncularından Nusret Yıldırım ve Dorukhan Engindeniz’in sadece saha içinde değil, dışında da misyonu daha büyük olacak. Cem Ulusoy’un bir basamak daha yukarı çekmesi beklenirken, daha önce Petkim’de iyi bir sezon geçiren Ege Arar’a da güven tam.

– Ömercan Engin

1998 doğumlu Ömercan Engin, BSL’nin bu sezon en dikkat edilmesi gereken oyuncuları arasında yer alıyor. Balıkesir’de özellikle sezonun son bölümünde ses getiren bir performans ortaya koyan Ömercan, çıkışını yüksek perdeden devam ettirmesi beklenen isimler arasında.

– Gökay Hacıoğlu

2002 doğumlu uzun Gökay Hacıoğlu, geçtiğimiz sezon BGL’de 29 maçta süre alırken, 20.5 sayı-13.4 ribaunt-2.1 asist ortalama yakalamıştı. Genç oyuncu, sezon içinde süre alması beklenen isimlerden.

– Yiğit Karalar

2003 doğumlu Yiğit Karalar, geçtiğimiz sezon kiralık olarak TBL takımlarından Akron Gemlik forması giyerken, burada çıktığı 15 maçta 5.7 sayı-3.4 ribaunt ortalama yakaladı. Burak Gören’in rotasyon içinde kullanmayı planladığı gençlerin başında Yiğit geliyor.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir