Pınar Karşıyaka Transfer Yasağını Önledi

Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde başarı hedefleyen Pınar Karşıyaka yıllardır başını ağrıtan Dustin Hogue başta olmak üzere eski oyuncularından kaynaklı borçları konusunda ödeme yapıp anlaşmaya vardı ve transfer yasağı sorunu çözdü.

DHA’nın haberine göre, taksitlendirmeyle süreç içinde 7 dosyayı temizleyen Kaf-Kaf, en büyük belası Dustin Hogue konusunda da mutlu sona ulaştı. Son 4 sezondur biriken 400 bin Euro borcun 300 bin Euro tutarındaki kısmı kapatılırken 100 bin Euro ise taksite bağlandı.

Yeşil-kırmızılılar, takımda 2016-17 sezonunda forma giyen Kevin Dillard ve menajerine 70 bin Dolar, J’Covan Brown’a 40 bin Dolar, Josh Boone’a 35 bin Dolar, 2018-19 sezonunda görev yapan Assem Marei’ye 35 bin Dolar, menajerine 45 bin Dolar, Ervin Walker’ın menajerine 15 bin Euro, geçen sezonki kadrodan Tony Crocker’ın menajerine 19 bin Dolar ödeyerek 7 borç dosyasını tamamen kapattı.

Takıma 2017-18 sezonunda transfer edilip bonservis sorunu yüzünden hiç oynamadan giden Dustin Houge’a FIBA kanalıyla kesinleşmiş 195 bin Dolar alacağının yüzde 40’ı olan 75 bin Dolar ödendi. Yapılan görüşmeler sonunda Houge’un alacağı yapılandırıldı ve kalan kısmı Mart 2021’e kadar vadelendirildi. Bu ödemelerle yasak engelini aşan Karşıyaka rahat bir nefes aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir