Pınar Karşıyaka’da Büyük Kriz Yaşanıyor

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka‘da flaş bir gelişme yaşanıyor.

Geride kalan sezonun finalisti Pınar Karşıyaka’da enteresan bir gelişme yaşanırken, oyuncular ve personel isyan bayrağını çekmiş durumda.

Yeni sezon öncesi önemli bir krizin eşiğine gelen Karşıyaka’da özellikle yabancıların sözleşmelerini feshetmek için harekete geçtiği belirtildi. Yerli oyuncular da yaşanan sorundan dolayı oldukça rahatsız.

Pınar Karşıyaka’da geçtiğimiz sezon ödemeler geriden gelirken, son 2 ayın maaşlarının kripto para borsası Bitay üzerinden ödenmesi gündeme geldi.

Oyunculardan, Cordelia Coin karşılığında ödemelerin yapılacağı ve bu güvenceyle alacaklarının ödendiğine dair imza istendi. Kulüp, coinlerin paraya çevrilebileceğinin garantisini verdi. Ancak coin bozdurulamadı ve oyuncular alacaklarını bir türlü alamadı. Kulüp, topu Bitay’a atarken, Bitay ise kulübe atıyor.

Hem oyuncuların hem personelin mağduriyeti gün geçtikçe artarken, çıkış yolunun şu an için bulunamaması en büyük sıkıntı olarak duruyor.

Baskettr kaynaklarına göre, oyuncuların yaşanan sorunun çözümü için kulübe biraz daha zaman tanıdığı ancak sonuç alınmaması halinde fesih işlemlerine başlanacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir