Pınar Karşıyaka’dan Milli Takım Takvimiyle İlgili Açıklama

Ülkemizi Basketbol Şampiyonlar Ligi‘nde temsil eden Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka milli takım aralarında kulüplerin mağdur olduğuna dair bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

“2017 yılında uygulanmaya başlamoş olan milli takım pencereleri, basketbol tüm paydaşlarını, takvime uyma konusunda her geçen gün daha da zorlamakta.

Son olarak, Fransa Basketbol Federasyonu Başkanı Jean-Pierre Siutat geçtiğimiz hafta Euroleague’i eleştirerek, sergiledikleri tutumun milli takımları zora soktuğunu söyledi. Bu noktada takvim çakışması aslında milli takımları zora sokuyor gibi görünse de aslında en büyük zorluğu çeken biz kulüpler oluyoruz. Bu pencerede baktığınızda, uygulanan takvim ve maç planlamalarından kaynaklı, milli aranın hemen sonraki günü Türkiye Ligi’nde maç oynayacağız ve Fenerbahçe Beko ile oynayacağımız önemli bir maçta, takımın önemli parçalarından biri olan Amath M’Baye’den yoksun kalma durumuyla karşı karşıyız. Amath M’Baye’ye Fransa Milli Takımı’ndan davet geldi ve biz de oyuncumuzun ülkesinin milli formasını giyme gururunu yaşamasının önünde durmamak adına kendisine izin verdik. Ancak Fransa 29 Kasım’da deplasmanda Macaristan ile oynayacak, bizim hem yönetim hem sponsorlar adına başarı kovalayan hem de hedefler doğrultusunda bütçelerini yönetmeye çalışan biz kulüpler, bir de iki farklı ülke federasyonlarını tatmin etme sorumluluğu altına girmiş oluyoruz.

Şu unutulmamalıdır ki bizlerin, kulüpler olarak düşünmesi gereken en önemli konu da kulübümüzü hedefi yolunda ilerletmeye çalışmak. Özellikle ulusal ligler ve Avrupa kupaları olmak üzere iki kulvarda da oynayan bizim gibi kulüpler, bu trafikte bir de milli maç takvimlerinin yükünü üstlerine almak zorunda bırakılıyor. Bu da kulüpleri oldukça zor durumda bırakıyor.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir