Semih Erden Saadet Zincirine 1.4 Milyon Lira Kaptırdı

Yüksek kar payı vaadiyle para toplayan saadet zincirlerinden biri bu kez Pınar Karşıyaka forması giyen milli oyuncu Semih Erden’i tuzağa düşürdü.

Şebekeye kaptırdığı 1,4 milyon lirasını alamayan Erden gibi 15 kişinin şikayeti sonrası 4 kişi hakkında 150’şer yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İş insanları, sanatçılar, sporcular ve birçok kişi ‘saadet zinciri’ olarak işleyen sistemlere yüklü miktarda para yatırıyor. ‘Ponzi Mine’ lakabıyla anılan Mine Mumcu, ordudan atılan eski astsubay eşi Kazım Özkan, Mumcu’nun sevgilisi Aykut Sağlam da anılan sistemlerden birini kurdu.

Telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren iki şirket kurup kendilerini, “Uluslararası bir ses borsasıyız, SMS ihalelerine giriyoruz, IP telefon işi yapıyoruz.” diyen şebeke yüksek kar payıyla para toplamaya başladı. Deste deste para yatıran kişilere ilk birkaç ay vaadedilen para ödemeleri de yapıldı.

Paraların ödendiğini görenler bu kez daha fazla para yatırmaya başladı. Ancak, tüm saadet zincirlerinin akıbeti gibi sistem tıkanmaya başlayınca ödemeler yapılamadı, paralarını kaptıran kişiler ise soluğu adliyelerde aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.