Sertaç Komsuoğlu: Fenerbahçe’nin Doğranmasına İzin Vermeyiz

Fenerbahçe‘de basketboldan sorumlu yönetici Sertaç Komsuoğlu bugün oynanan ve uzatmada 102-97 kaybedilen Gaziantep maçı sonrası çok sert açıklamalarda bulundu.

Komsuoğlu’nun açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

”Öncelikle Gaziantep takımını kutluyorum, güzel bir galibiyet aldılar. Playoff yolunda onların böyle galibiyetlere daha çok ihtiyacı var. Bizim için telafisi olan bir mağlubiyet. Maçı da hep beraber izledik. Bizim çocuklarımız çok yoğun bir tempodan geçiyor. Ona rağmen mücadelelerine devam ediyorlar. Bir tabir var, bizim sakalımızı kestiler ama bu sakal daha gür çıkar. Bizim Zenit maçımız var, onun telafisi yok, o maça konsantre olacağız.”

”Zenit maçını bir geçelim sonra 14 günlük ara var. O dönemde gerekli açıklamaları yapacağız. Sadece şunu söylemek istiyorum. Bugün 2 sakatımız var, Guduric ve Pierre. Güzel sakatlandılar. Maçta bütün sertliklere maruz kaldılar. Zenit maçına yetiştirmek için her şeyi deneyeceğiz. Bu ligin kalitesi çok önemli, bu lig çok önemli ve bu lige de saygı gösteriyoruz. Ama aynı değeri ve saygıyı da bileşenlerinden bekliyoruz. Fenerbahçe’yi doğruyamaz kimse, buna da izin vermeyiz. Görüyoruz maçlarda, inşallah bunları da ciddiye alacaklardır. Biz, bu yenilgiyi herhangi bir şeye bağlayarak açıklayamayız, Gaziantep’i kutluyorum.”

”Fenerbahçe taraftarı hakemlere tepki gösteriyorlar. Hakemlerle ilgili şu an bir şey demek istemiyorum. Bu demeçten bir şey çıkmayacak ama şunu özellikle rica ediyorum hakemlerden ve federasyondan. Lütfen maçlara daha konsantre olsunlar. Biz, bu ligi ciddiye alıyoruz, onlar da alsınlar. Teknik faulün ne zaman çalınacağına tribündeki insanlar karar vermesinler. Derslerine daha iyi çalışmalarını rica ediyorum. Biz, hakemlerden şikayetçi olmak yerine kendi oyunumuzla başarıya odaklandık. Zenit maçına konsantre durumdayız. Milli takıma da oyuncu gönderiyoruz. En azından bu camianın bileşenleri, milli oyunculara saygı göstersinler. Oyuncu olmak dayak yemek anlamına gelmiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir