Sertaç Komsuoğlu: Jan Vesely’nin Durumuna Yarın Bakacağız

Fenerbahçe Beko şube sorumlusu Sertaç Komsuoğlu merak edilen birçok konu hakkında açıklama yaptı.

FBTV’ye konuşan Komsuoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Hakemler konusunda bahanelere sığınmak istemem. Taraftarlarımızdan ayrı ve zor bir sene yaşadık. Sakatlıklarımız oldu. İyi bir noktaya geldik ama bununla yetinmeyiz. Savaşacağız.

– Takımımız kendini çok iyi koruyor. Moral yemeklerinin vakalarla bir alakası yok. Arada bir süre var. Takımımızın birlikte olmaya ihtiyacı var. Maçlara gittiğimizde otelin önüne bile çıkmıyoruz. Ama unutmayalım bizim oyuncularımız da insan.

– Ayrıcalık istemiyoruz, birçok kesim aşı sırası bekliyor ama ülkemizi temsil eden takımların da aşı olmasını istedik. Halen bir cevap alamadık. Ayrıcalık değil, destek istiyoruz. Şunun da altını çizeyim, Aydın Örs aşı olmasına rağmen yeniden hastanede.

– İzlenen bazı protokoller var, Fenerbahçe olarak bunlara tam olarak uyuyoruz. Oyuncularımızın bazıları hastalığa yakalandıklarının duyulmasını istemiyor. Teknik ekibimizin bir oyun planı var. Vakaların ve maç kadrolarının açıklanması konusunda hassasız.

– Vesely ciddi bir sakatlık geçirdi. Doktorumuza ve Acıbadem Hastanesi’ne teşekkür ederim. Çok iyi bir tedavi uyguladılar ve kısa sürede ayağa kaldırdılar. Yarın Moskova seyahati öncesi durumuna bakacağız. Büyük bir ihtimalle 3. maçta aramıza katılacak.

– Playoff’larda erteleme olmayacağı karara bağlandı ve bizden ilave, altyapılardan bir oyuncu listesi istendi. Sekiz kişinin altına düşersek 20-0’lık hükmen mağlubiyet söz konusu. Euroleague’e baskı yapma şansımız yok. Sonuna kadar savaşacağız.

– Biz bu sene ya çok iyi savaşıyoruz ya da çok kötü kaybediyoruz. Yeter ki savaşalım. Çocuklar olayın ciddiyetinin farkındalar ve olmayan arkadaşları için de savaşmaya, sorumluluk almaya hazırlar. Savaştığımızda kazanıyoruz. CSKA ve Kovid’i yeneceğiz.

– Şu an transferi konuşmak için doğru zamanlama değil ama Fenerbahçe için en önemli konulardan biri yeni yapılanma. Gelecek sene iddialıyız. Çok iyi çalışıyoruz. Gençlerin şans bulacağı bir ikinci takım oluşturulması konusunda gerekenleri yapıyoruz.

– Taraftarlarımız gelecek senenin yapılanması hakkında endişelenmesinler. Bir gecikme, yanlışlık söz konusu değil. Dersimize iyi çalıştık. Biraz iddialı bir insanım. Fenerbahçe’nin olması gereken yer ilk dörttür. Çocuklara çok inandım, inanıyorum.

– Fenerbahçe bugün buradaysa 3, 5 veya 10 yılın değil, bir kurumsal hafızanın eseri. #YellowLegacy devam edecek. Fenerbahçe olarak tarihimize önem veriyoruz, sahip çıkıyoruz. Forma için ter akıtan herkesle buluşacağız. Salonumuzda yenilikler yapıyoruz.

– Salonumuza gelen kişiler konusunda bir dönem çok eleştiri aldık. Aile yakınları, her yöneticimizin ikişer davetlisi ve çok az sayıda taraftarı alabiliyoruz. Yöneticiler zaman zaman aynı kişileri çağırabiliyor. Başvuranların %90’ını ağırladık.

– Moskova’ya gidip gelelim, Fenerbahçe’nin mail adresine gelen başvuruları değerlendireceğiz ve valiliğin izin verdiği ölçüde taraftarlarımızı ağırlayacağız. Taraftarlarımızdan anlayış bekliyoruz.

– Bizim canımızın yandığı bir maç var. Hakemler bir süre maç yönetemediler, geçtiğimiz günde başka bir takımın da canını yaktılar. İsim isim gitmeyi doğru bulmuyoruz. Hakemlerin iyi niyetli olmalarını, diğer yandan da kuralları öğrenmelerini istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir